Q Club

Екобудівля: що це?

Гігант електроніки Siemens відкриває двері будівлі, яка претендує на те, щоб називатися однією з найбільш екологічно чистих у світі. Скляна споруда із назвою Crystal, розташована недалеко від лондонського Олімпійського парку, як стверджується, використовує удвічі менше енергії порівняно з іншими великими виставковими центрами і викидає на 65% менше шкідливих речовин.

Для виробництва власної енергії Crystal використовує сонячну енергію і теплові ресурси землі. Проте найважливіша серед застосованих тут технологій – так звані “геотермальні накопичувачі” для збереження енергії.

Всередині будівлі розташовується величезна експозиція, де можна побачити світові тенденції і завдання, які стоять сьогодні перед містами. Проте тут не тільки демонструють ідеї, але й заохочують до відкриттів.

Проблемою усіх сучасних екобудівель є те, що вчені досі не знайшли способу виробляти сировину для них цілковито екологічним способом.

Хоча скло й здається прозорим на вигляд, проте насправді його покривають спеціальною плівкою, а спеціальна система моніторингу стежить за вікнами.

Для загального доступу будівля відкриється 29 вересня.

За матеріалами: «Euronews»