Q Club

“Вільна енергія” на службі у винахідника

Котедж у французьких Альпах. Це – рай для туристів, але також і для розвитку альтернативних джерел енергії. Енергія вітру тут, на висоті 2000 метрів, стає позитивною енергією. Дізнайтеся про сареннський гірський притулок від його винахідника Фабріса Андре у програмі Terra Viva.

Велосипед їде гірською стежкою зі швидкістю 50 кілометрів на годину, маючи запас енергії на 270 кілометрів.

Фабріс Андре, інженер:

“Це технологія повільної розрядки однієї батареї у іншій, аби досягти максимальної автономії засобу пересування. А є ще й педалі”.

Фабріс Андре – інженер за фахом і винахідник у серці. Ми зустрілися, коли він був на своєму дивному засобі пересування на висоті 2000 метрів під горою Юез. Тут він поселився із десять років тому з дуже незвичною ідеєю.

Фабріс Андре:

“Я хотів побудувати будинок на безлюдді і довести, що можу бути енергетично незалежним. Незалежним не лише у сенсі електрики, але й обігріву городу, а тепер й у сенсі пересування”.

У гірському притулку використано масу ідей, що дозволяють жити абсолютно автономно. Ключовими словами є “незалежність” і “комфорт”. Їх забезпечує зміцнена деревина.

Фабріс Андре:

“Треба знати, що тверде дерево у 20 сантиметрів завтовшки за ефективністю ізоляції дорівнює 2 метрам скловати. І потім воно ущільнюватиметься. Чим старшою буде будівля, тим щільнішим ставатиме дерево. Вага ущільнює шпарини між балками і цілком їх закриває… Тут ми маємо справу з турбіною зі змінною геометрією лопаток і вертикальною віссю. Ось прискорення… Надходить вітер і закриває крила цієї машини. Вітер дещо ущухає, і машина відкривається. Її неможливо зруйнувати, бо під час дуже сильного вітру вона перетворюється на циліндр”.

Турбіна не лише виробляє енергію, але й контролює її викиди…

Фабріс Андре:

“Котедж також обладнаний басейном натурального очищення. Тут збираються всі відходи, вся брудна вода з будинку. Їх тут насичують киснем, а потім уміщують до натурального середовища. Водорості і канадська елодея завершують справу насичення киснем…

Тут маємо рухому сонячну панель. Це – дзеркало, аби відбити сонячні промені на північний бік будинку і прибрати сніг. Лопата не потрібна. Працює сонце”.

А коли нема ні сонця, ні вітру, є відходи. Спалювати у цьому бойлері можна все, навіть пластик. І він не забруднює довкілля. Це – спеціальний бойлер.

Фабріс Андре:

“Коли тут минаєш 1600-градусний бар‘єр, то можна вживати предмети на кшталт пластику, пластмаси. Вони є великими забруднювачами, але ця температура дозволяє знищити небажані молекули”.

Євроньюз:

“А тепер яка там температура?”

Фабріс Андре:

“Це нескладно: 1400 градусів”.

В очікуванні перших туристів зимового сезону Фабріс виклав на столі у вітальні результати своїх досліджень, зокрема у галузі “вільної енергії”.

Фабріс Андре:

“Струм проходить повітрям і збирається у цих двох кулях. Створюється поверхнево-активний принцип двох генераторів. Один із них – передавач, а другий – приймач. Між ними пересуваються електрони, які є у середовищі й у вакуумі. Між землею і нескінченністю є, без сумніву, більше енергоресурсів, ніж між нашими ногами і центром земної кулі. Нам відома лише їх частка…

Ми одержали “вільну енергію”. Це вже не відновлювальні процеси. Це – процеси, де розум дозволяє нам знайти відповідь на наші потреби у незначному масштабі. А мала потреба, як от 2 кіловати енергії 24 години на добу 365 днів на рік? Якщо вмієте балансувати генерування і збереження, то потреби котеджу чудово можна задовольнити”.

За матеріалами: «Euronews»

Теги