Q Club

Борги перед енергетиками можуть зірвати підготовку до опалювального сезону — Олександр Тодійчук


Різке збільшення заборгованості споживачів за електроенергію може призвести до зриву підготовки до опалювального сезону 2013—2014 років. Про це заявив президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-club» Олександр Тодійчук.

За його словами, лідерами по заборгованості є шахти, за ними — водоканали. У той же час населення було і залишається найбільш акуратним платником, здійснивши близько 90% проплат за останні місяці, зазначив Тодійчук.

Він також підкреслив, що ще в минулому році держава дотувала і вугільні шахти, і водоканали з бюджету. «Сьогодні цю дотацію з держбюджету ні шахти, ні водоканали не отримують, і це одна з головних причин всіх проблем», — вважає експерт. На думку Тодійчука, від урядового рішення по дотаціях залежатиме ситуація на вугільних підприємствах, а також підготовка до нового опалювального сезону. “Шахти не отримують дотацію і не розраховуються за використану енергію і тепло. І, зрештою, самі шахтарі будуть без зарплати вже десь з кінця літа або початку осені. На цьому етапі, я думаю, повинна втрутитися держава. За всіх проблем дефіциту в бюджеті треба зрушити ситуацію з мертвої точки, щоб почати підготовку до нового опалювального сезону “, — сказав він.

Як повідомлялося раніше, борг споживачів, в тому числі водоканалів і держшахт, перед енергопостачальними компаніям тільки за квітень збільшився на 2 мільярди гривень. З урахуванням заборгованості за березень, цей показник перевищив 3,2 мільярда гривень. У результаті зниження розрахунків з виробниками електроенергії, генеруючі компанії змушені накопичувати борги перед постачальниками палива, в тому числі вугілля. У березні цього року Кабінет міністрів України затвердив Порядок та умови надання субвенцій державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення у 2013 році (Постанова № 167 від 20 березня 2013 року). Згідно з документом, субвенції з різниці в тарифах на воду становлять 3,5 мільярда гривень, на тепло — 1,7 мільярда гривень. Однак водоканали і вугільники коштів цього року не отримали.

За матеріалами «Подробности»

Теги