Q Club

Експерт: у випадку приватизації української ГТС її власником стане «Газпром»

Власником української газотранспортної системи може стати «Газпром». Таке переконання в ефірі 5 каналу висловив президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-Club». На думку Олександра Тодійчука, відсутність енергетичної стратегії в Україні та можлива поява правової бази — дозволить російському монополісту отримати контролюючий пакет акцій усієї структури вітчизняного газогону.

Нагадаємо, наприкінці квітня в українському парламенті зареєстрували законопроект, який за рішенням уряду дозволяє приватизацію вітчизняної ГТС.

Олександр Тодійчук, президент Київського міжнародного енергетичного клубу: “Ми пишалися тим, що величезні світові компанії прийшли, такі як «Шелл», «Шеврон», «Ексон мобіл», LNG недавно презентували, але як ці об’єкти будуть працювати в умовах хоча б блокуючого пакету з боку Росії? Це може бути різна форма: чи оренда, чи частина власності, але якщо з’являється, умовно кажучи, 25 плюс 1 акція, у будь якій формі Росія своїх потенційних конкурентів буде блокувати. Я думаю, що кінцевим власником, як тільки існуюча система розбалансується, тобто піде процес отримання якогось контролю, в решті-решт буде «Газпром»

За матеріалами: «5 канал»

Теги