Q Club

Експерти не виключають ймовірність ще однієї газової війни

Враховуючи «стиль і методи» роботи Газпрому, виключати можливість третьої газової війни не слід.

Таку думку висловив директор енергетичних програм Центру «Номос» Михайло Гончар на прес-конференції в Києві.

«Враховуючи стиль і методи роботи Газпрому, виключати ймовірність ще однієї газової війни не можна. Поки існує Газпром, існує небезпека третьої або четвертої газової війни», — наголосив експерт.

За словами Гончара, якщо Росія відмовиться від транзиту газу через Україну — вона втратить набагато більше ніж ми.

«Якщо Україна в умовах відсутності транзиту російського газу втратить до 3 млрд дол., то Росія через відсутність закупівель газу Україною втратить близько 14 млрд дол.», — сказав він.

Президент МГО Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-Club» Олександр Тодійчук
, оцінюючи ймовірність ще однієї газової війни, зауважив, що росіяни чинять не логічно, адже зараз вони втрачають ринки, зменшують обсяги видобутку газу та нічого не вкладають у розробку і пошук нових родовищ.

«Україна має оперативно реагувати на зміни на газовому ринку, прогнозувати й аналізувати їх, у тому числі за столом переговорів з Газпромом. Сьогодні українська сторона фактично готова віддати власну газотранспортну систему в обмін на знижку в ціні на газ у 250-260 дол., в той час як середньострокові прогнози говорять про те, що ця ціна з'явиться на ринку сама по собі, без будь-яких жертв», — підкреслив експерт.

За матеріалами: «Укрінформ»

Теги