Q Club

Геннадій Рябцев: Присяжнюк має спершу перевести на біопаливо автопарк чиновників

Для того щоб довести, що біопаливо є безпечним, потрібно провести випробування, тому якщо міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк виступає з ініціативою виробляти бензин з цукрових буряків, він має взяти це під особисту відповідальність. Таку думку в коментарі УНН висловив заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

«Якщо взяти і півкраїни засіяти цукровим буряком, то може тоді можна буде отримати біопаливо для заміщення 5 мільйонів тонн нафтопродуктів. Необхідно засіяти цукровим буряком 2,5 млн га. Такі площі не виділяли під цукрові буряки навіть коли був Радянський Союз. Зрозуміло, що ніхто не буде сіяти стільки і не буде стільки виробляти через те, що просто немає таких площ. По-друге, ці всі розрахунки, м’яко кажучи, дуже поверхові і не відображають нинішнього стану справ щодо біопалива», – сказав він.

Крім того, за словами співрозмовника агентства, наразі «жодне з тих палив, яке використовується, не пройшло довготривалих ходових випробувань».

«А якщо хоче пан міністр перевести автомобільний транспорт на використання біопалива, я б йому запропонував під його особисту відповідальність біоетанолом чи паливом, яке на основі біоетанолу, заправляти всі транспортні засоби, які є у власності автопарку державного управління справами. Якщо Присяжнюк готовий перевести всі ці автомобілі на це біопаливо, то його ініціативу слід підтримати. Якщо він побоїться це зробити, то навіщо ми будемо заливати невідомо що в баки своїх автомобілів?», – додав співрозмовник агентства.

Нагадаємо, як повідомляли деякі ЗМІ, надлишок виробництва цукрового буряку, який виник у зв’язку з обмеженням експорту українського цукру на ринок Митного союзу, може бути використаний для виробництва біопалива. За таких умов аграрна галузь України зможе забезпечити майже половину внутрішньої потреби держави у світлих нафтопродуктах і дати країні 5 мільйонів тонн світлих нафтопродуктів.

За матеріалами: «УНН»

Теги