Q Club

Газова війна насамперед завдасть удару по самому «Газпрому» і Росії, — Олександр Тодійчук

За логікою Росії, «Газпрому» вкрай не вигідно обмежувати поставки газу в Україну, але останнім часом Москва приймає рішення виходячи з емоцій. Про це в коментарі Gordonua.com заявив президент київського міжнародного енергетичного клубу Q- club Олександр Тодійчук. “Якщо керуватися виключно логікою, то «Газпром» не повинен перекрити газ. Більшість експертів, в тому числі і російських, схиляються до того, що «Газпром» після двох попередніх газових війн втратив більше від усіх. Крім іміджу, він ще значною мірою, втратив капіталізацію. Більш половини вартості своїх активів було втрачено «Газпромом». У 2012 році вони втратили перше місце як постачальники газу ЄС , поступившись Норвегії. ЄС став більше орієнтуватися на інші джерела, побоюючись «Газпрому», — запевнив експерт.

«За останні роки країни ЄС побудували серію інтерконекторів, спеціальних газотранспортних систем, які в надзвичайних ситуаціях дозволяють поставляти газ з однієї країни в іншу. Побудований також цілий ряд нових морських терміналів з ​​прийому зрідженого газу, і на цьому ринку є хороші пропозиції від Катару і Алжиру, які раніше орієнтувалися на США», — розповів Тодійчук.

На думку експерта, Україна також готувалася до такого можливого розвитку подій і до настання осінніх холодів зможе обійтися без газу з Росії.

«Україна запустила два реверсних маршруту через Польщу та Угорщину. Найближчим часом, хоч це і важко, але буде організований реверсний маршрут і через Словаччину. Україна сама видобуває 20 млрд. кубічних метрів газу. У літній період цього обсягу буде достатньо для самозабезпечення. Те ж саме заявили і країни ЄС», — переконаний Тодійчук.

Однак, за словами експерта, багато останніх рішень Росія прийняла, керуючись не логікою, а емоціями .
«Але якщо почнеться третя газова війна, то вона завдасть удар, насамперед, по самому „Газпрому“ і Росії», — наголошує Олександр Тодійчук.

Теги