Q Club

ГПУ висунула обвинувачення екс-главам «Надра України», що продали Сахалінське родовище

Генеральна прокуратура України 10 листопада висунула звинувачення екс-главам ПАТ “НАК «Надра України», що продали Сахалінське родовище з видобутку природного газу в Харківській області. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ,
ГПУ повідомила про підозру екс-главам «Надра України» у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України.
“Як було встановлено під час розслідування, двоє колишніх голів правління ПАТ “НАК «Надра України», всупереч чинному законодавству України, незаконно підписали в 2012—2013 роках з керівництвом одного із ТОВ договір купівлі-продажу частки спільного майна державного підприємства ПАТ “НАК «Надра України». Це призвело до виходу ПАТ «НАК „Надра України“ з складу учасників спільної діяльності за договорами щодо видобутку вуглеводнів (природного газу) на Сахалінському родовищі в Харківській області», — йдеться в повідомленні.
Прокуратура встановила, що в результаті таких дій держава втратила контроль за видобутком газу на Сахалінському родовищі (Харківська область) та можливість отримання прибутку.
За період 2012—2013 рр. на Сахалінському родовищі без участі ПАТ “НАК «Надра України» учасниками спільної діяльності видобуто газу в кількості 363 млн куб м загальною вартістю понад 1 млрд 270 млн грн.
В даний час зазначені особи оголошені в розшук. Постановами Печерського районного суду м. Києва від 11 листопада цього року надано дозвіл на їх затримання з метою приводу в судове засідання для розгляду клопотань слідчого про обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
Нагадаємо, в червні 2014 р. Кабмін призначив головою правління НАК «Надра України» Ярослава Климовича.

Теги