Q Club

Олександр Тодійчук: Проблем з транзитом газу через територію України не існує

Проблем не існує з транзитом газу не існує. Україна гарантує надійне постачання транзитного газу до Європи. Так президент Київського міжнародного енергетичного клубу, заступник голови НАК «Нафтогаз України» Олександр Тодійчук ексклюзивно для УНН прокоментував заяву голови російського “Газпрому” Олексія Міллер, що транзит газу через Україну пов’язаний з великими ризиками.
“Оскільки ухвалено рішення про додаткові закупівлі газу в „Газпрому“, то навіть ті ризики, які пов’язані з можливістю низьких температур всередині зими, теж великою мірою компенсуються. Тим більше згідно цього, так званого, зимового пакету, ми зможемо купувати газ в будь який час. Тому, я не бачу з чим можуть бути пов’язані проблеми, озвучені Міллером”, — зазначив О.Тодійчук.
На його думку, тут по інерції йде боротьба “Газпрому” за свої ринки в Європі, оскільки зупинився “Південний потік”.
“Зараз йдуть торги з Туреччиною, щоб використати цю країну в якості партнера. Знову грає „стара платівка“, в якій звинувачується Україна, як ненадійний транзитер”, повідомив експерт.
Як повідомляв УНН, голова “Газпрому” Олексій Міллер заявив, що ризики перебоїв постачання газу через Україну в Європу дуже високі.
Слід додати, що 9 грудні Росія відновила поставки газу в Україну.

За матеріалами «УНН»

Теги