Q Club

Джо Байден підтримав Україну і словом, і ділом

У ході візиту до Києва віце -президент США Джо Байден заявив про готовність Вашингтона допомогти Україні відновити економіку, отримати фінансову допомогу з-за кордону і зміцнити енергетичну незалежність країни. Байден дав зрозуміти, що Сполучені Штати взяли бік Києва в його конфлікті з Москвою і пригрозив Кремлю посиленням санкцій. Українські депутати і експерти залишилися задоволені позицією заокеанського гостя.

Обіцянки допомоги і підтримки

Джо Байден привітав зміни, що відбуваються в Україні і назвав заплановані на 25 травня президентські вибори «найважливішою подією в історії держави». На зустрічі з представниками громадянського суспільства Байден заявив, що його країна підтримує всіх українців, незалежно від регіону, в якому вони проживають. Він підкреслив, що закликав нову владу країни також висловити свою підтримку жителям східних областей.

Після переговорів Байдена зі спікером парламенту і виконуючим обов'язки президента України Олександром Турчиновим і прем'єр -міністром Арсенієм Яценюком американський віце -президент, на відміну від своїх співрозмовників, виглядав бадьорим і усміхненим. Він пообіцяв надати українським силовикам спецобладнання для зв'язку і технології знищення вибухівки на загальну суму 20 мільйонів доларів.

На спільній прес -конференції з Яценюком Байден назвав погрози Україні з боку Москви «принизливими», підтвердив, що Вашингтон буде і далі надавати Києву дипломатичну та іншу підтримку в його конфлікті з Росією, пригрозив Кремлю посиленням санкцій і заявив, що “США ніколи не визнають дій Росії в Криму “.

Висока компетентність

Глава фракції партії «Батьківщина» Сергій Соболєв, учасник зустрічі Байдена з депутатами Верховної ради України, на якій не було жодного представника найбільшої парламентської фракції — фракції Партії регіонів,повідомив DW, що його здивував рівень компетентності американського гостя. Як приклад Соболєв навів відповідь Байдена на похвалу американської влади за введення санкцій проти одного з найвідоміших олігархів України, пов'язаного з газовою посередницькою компанією “РосУкрЕнерго « Дмитра Фірташа.

У відповідь віце -президент США порадив і нам посилити боротьбу з корупцією на Україні, особливо у сфері енергетики», — розповів Соболєв. Він вважає, що Байден “абсолютно адекватно ” реагував на обговорення всіх викликів, які сьогодні стоять перед Україною.

Особливо його вразила обізнаність американського гостя щодо розвитку російсько-українського конфлікту. “Американський уряд прекрасно розуміє, що відбувається в Криму і на сході нашої країни, хто фінансує бандитів, чиї бойовики потрапляють в гарячі точки України, хто захоплює адміністративні будівлі і передає їх під контроль місцевим сепаратистам “, — зазначив Соболєв.

Газова рокіровка

Хоча Джо Байден спростував можливість надання Україні прямої військової допомоги, київський політолог Сергій Таран назвав показовим те, що це питання взагалі обговорюється. «Це означає, що така допомога стане можливою, якщо будуть вичерпані всі дипломатичні та економічні методи впливу на Путіна», — вважає Таран. Він не схильний драматизувати жорсткі вимоги Байдена до українських посадовим особам про посилення боротьби з корупцією, оскільки ця боротьба є «стандартним попереднім заходом щодо створення умов для залучення інвестицій для будь-якої посттоталітарної держави і суспільства».

Одним з позитивних наслідків зниження рівня корупції в Україні в енергетичній сфері має стати зменшення газової залежності Києва від Москви, вказують експерти. В даний час на Україні працює група американських фахівців, які вже розробляють відповідний план.

Як повідомив президент Київського міжнародного енергетичного клубу “Q- club ” Олександр Тодійчук , найбільш перспективними альтернативами російському газу можуть стати постачання газу з Європи через словацьку газотранспортну систему і підключення української газотранспортної системи до нового газового терміналу в Польщі, який буде отримувати зріджений газ із США.

Візит без пафосу

Спостерігачі особливо відзначили чіткість і злагодженість роботи українських і американських спецслужб, які забезпечували безпеку під час візиту Джо Байдена до Києва. “На відміну від помпезних і абсолютно безглуздих надзвичайних заходів безпеки під час приїздів екс -президента Януковича в парламент, з багатогодинним перекриттям вулиць і посиленим доглядом усіх присутніх, автомобіль Байдена пересувався по київських вулицях так, що я навіть не відразу зрозумів, що це приїхав віце -президент США “, — зізнався Сергій Соболєв.

Сергій Таран у свою чергу зазначив, що саме такий режим безпеки посадових осіб є нормою для всіх цивілізованих країн. «Ми просто за час правління Януковича настільки звикли до пишних кортежів, розкоші президентської резиденцій і до інших проявів пострадянського пафосу, що звичайна практика пересування високопоставлених чиновників викликає у нас подив», — поділився своїми спостереженнями Таран.

Джерело : Новини Facenews — http://www.facenews.ua/news/2014/196692/

Теги