Q Club

У Держдепі розповіли, як покінчити з газовою корупцією в Україні — голос Америки

Сполучені Штати закликають Україну реформувати газовий ринок, очистити його від корупції і зробити енергоефективним, щоб убезпечити себе від газових перебоїв у майбутньому. США готові допомогти українцям у модернізації газовидобування. Утім закликають Євросоюз бути активнішим у розв`язанні газової кризи з Росією. Про це на слуханні у сенаті заявили чиновники Державного Департаменту США.
Україна сьогодні має достатньо газу для забезпечення населення та промисловості. Утім інтенсивний газовий сезон починається через 4 місяці, а без російського палива не обійтись. Переговори українського «Нафтогазу» та російського «Газпрому» зупинились через безкомпромісність сторін, тож перспектива підписання газової угоди з Росією поки малоймовірна.

Тим часом Сполучені Штати намагаються знайти рішення, як допомогти Україні та іншим країнам Східної Європи швидше інтегруватися до Європейського енергетичного ринку, аби мати можливість отримати реверсні поставки газу з Європи.

Амос Гокстайн, заступник Державного Секретаря США з питань енергетики, доповідаючи у Сенаті, розповів:

«Україна має можливість, зараз є той момент, коли Україна може втекти від свого минулого. Частково українське минуле позначалося високою корупцією та неефективним використанням енергії. Замість того, щоб використовувати енергетику як ґрунт для стабільності і безпеки, вони діяли навпаки».

Між тим, проблема корупції не обмежується Україною, — наголошує заступник Дежсекретаря США з питань Європи та Євразії Хойт Їі. Він нагадує, що США виділяють значні ресурси на боротьбу корупцією у країнах Центральної та Східної Європи та на Балканах.

Головна проблема України, каже посадовець, — застарілість українського газовидобування, де досі користуються радянськими технологіями 70-х років. І субсидуваня енергетичного сектору відлякує потенційних інвесторів в Україну. Хойт Їі розповідає, що хоча США вкладають гроші в Україні, ці інвестиції будуть даремними без необхідних реформ українського газового ринку.
«Ми працюємо, щоб допомогти Україні реформувати її газовий сектор, збільшити енергоефективнісь, розвинути локальні газовидобування, зокрема і видобуток сланцевого газу. Інтегрувати Україну повністю у європейський енергетичний ринок. Ми також працюємо з нашими європейськими партнерами, щоб збільшити доступ України до газу через реверс із таких країн як, наприклад, Словаччина», — заявляє заступник Дежсекретаря США з питань Європи та Євразії Хойт Їі.

Чиновники американського Держепу нагадали про великі поклади в Україні сланцевого газу, який міг би значно посприяти українській газовій незалежності. Утім, поки Україна залежна від російського газу, Росія цим користатиметься — наголошують учасники сенатських слухань.

А тим часом, каже чиновник Держдепу Амос Гокстайн, Україні треба закачати рукави і почати важкі реформи. Не руйнувати радянські технології, а удосконалити станції газовидобування. Важливо — досягти ефективного споживання енергії. А населенню і посадовцям експерти радять перетерпіти і погодитись на підвищення цін на енергоносії, адже країна з порожнім бюджетом не може доплачувати населенню за газ.

http://ukrainian.voanews.com/

Теги