Q Club

Україна незабаром почне качати газ з Румунії та Словаччини

Головним пріоритетом залишається збільшення власного видобутку газу

Україна має намір почати реверсні поставки газу з Румунії та Словаччини. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.

«Уряд активно працює з диверсифікації джерел імпорту газу. І ми вже здійснюємо реверсні поставки газу з Польщі та Угорщини. Незабаром ми відкриємо ще два маршрути — з Румунії та Словаччини», — сказав він.

Однак головним пріоритетом, зазначив міністр, є збільшення власного видобутку газу. Він нагадав, що 40 років тому Україна видобувала понад 70 млрд куб. м газу, а зараз — утричі менше.

«За сторіччя інтенсивного видобутку газу в Україні запаси газу з традиційних джерел в значній мірі вичерпалися. Тому наша головна перспектива — це запаси газу з нетрадиційних джерел, зокрема, і сланцевого газу, а також ресурси Чорноморського шельфу», — сказав Ставицький.

«Завдання українського уряду — через залучення багатомільярдних інвестицій у видобуток газу з нетрадиційних джерел різко збільшити власний видобуток, а також розпочати проекти з пошуку сланцевого газу в Україні», — підкреслив Ставицький.

За матеріалами: «Економічна правда»

Теги