Q Club

Україна змусила Росію нервувати через газ

Офіційна Москва веде проти України війну не лише інформаційну та диверсійну, а й газову. Якщо Україна таки підпише зі Словаччиною меморандум про реверс газу, це стане початком великої проблеми для Росії. Але намагання заманити нас у глухий кут неймовірно високими цінами на газ бумерангом повертаються до Кремля. Тож тепер з боку Росії поступають заяви про незаконність реверсу, хоча ЄС наполягає до відповідності чинному законодавству.
Програмі «Факти тижня» президент Київського міжнародного енергетичного клубу Q-club Олександр Тодійчук констатує, що Газпром дуже незадоволений тим, що призупинили проект «Південний Потік» і хоче показати усьому світу, що Україна не є надійним партнером і буде джерелом постійних проблем. В той самий час світ готується зараз до того, як забезпечити себе газом за умови, що всі російські термінали блоковані. Європа готує антигазпромівський фронт і планує скоротити імпорт російського газу. США планують допомогти Україні захиститися від російської агресії, а Європі — у зменшенні залежності від російського газу, у тому числі скрапленим газом. Також планується удар по нафтовому експорту Росії за допомогою домовленостей з Саудівською Аравією та Іраном щодо зменшення ціни на нафту. Директор енергетичних програм Центру «НОМОС» Михайло Гончар нагадує про досвід 80х років, коли Саудівська Аравія знизила ціни на нафту, це призвело до колапсу Радянського Союзу. Якби у ЄС були розглянуті підходи пов`язані з обмеженням імпорту російської0 нафти і заміщенням її схожими сортами, це відчутно могло б завдати шкоди російському нафтовому бізнесу в Європі.

Нагадаємо, що 87% видобутої в Росії нафти експортується в країни ЄС. Навіть скорочення наполовину вже матиме катастрофічні наслідки для Кремля.

Повну версію журналістського розслідування дивиться за .

ICTV
Факти тижня

Теги