Q Club

В.Саприкін: Росія навряд чи дозволить транзит туркменського газу до України

Російська Федерація навряд чи піде назустріч Україні в питанні транзиту туркменського газу через свою територію. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав незалежний експерт Володимир Саприкін.

«Однак Російська Федерація навряд чи пропустить туркменський газ, оскільки Україна кардинально зменшила споживання російського газу. Отже, навряд чи конкуруючий газ буде пропущено через територію Росії», — зазначив В.Саприкін.

Водночас експерт наголосив, що влада Туркменістану сьогодні знаходиться у складних відносинах з російськими керманичами.

«Тому Росія при таких обставинах не буде поступатись конкурентові власним ринком», — впевнений В.Саприкін.

Водночас експерт наголосив, що практична реалізація заяви президента Азербайджану Ільхама Алієва щодо ймовірного виходу азербайджанського газу на український ринок можлива лише за умови будівництва терміналу зрідженого газу.

« Для цього треба будувати термінал зрідженого газу на території Грузії, а до цього будувати газопровід від Азербайджану до Грузії. Отже, на сьогодні в цьому напрямі нічого не робиться і таким чином найближчі три роки, або навіть більше, газ не дійде до України. Це питання довгострокової перспективи», — зауважив В.Саприкін.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв про доцільність переговорів з Росією щодо забезпечення транзиту туркменського газу через свою ГТС. Водночас президент Азербайджанської Республіки Ільхам Алієв заявляв про необхідність спільними зусиллями забезпечити вихід азербайджанського газу на український ринок.

За матеріалами: «УНН»

Теги