Q Club

В Україні падає споживання нафтопродуктів – експерт

Президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-Club» Олександр Тодійчук прокоментував в ефірі радіостанції «Голос Столиці» ситуацію на українському ринку нафтопродуктів.

Уже на початку осені бензин може подорожчати на 20-30 копійок за літр, вважають в консалтинговій групі «А-95». У вересні один з найбільших постачальників автомобільного палива — Мозирський НПЗ — закриється на двомісячний плановий ремонт.

«Голос Столиці»:
Чи дійсно ситуація така складна? Вересень стане піковим для українського ринку, чи, може, є якийсь запас палива?

Олександр Тодійчук: Мені здається, що тут не враховано ряд факторів. Перший – це зменшення обсягів закупівлі палива в Україні в цілому. Падає купівельна спроможність населення, не дивлячись на те, що автомобілі продовжують купувати у великій кількості, більше користувачів мінімізували свої поїздки або взагалі відмовилися від власного транспорту. Падіння останнім часом десь близько 5%, і по бензину, і по дизельному паливу. Я думаю, що трейдери зроблять все, щоб все-таки отримати обсяги продажів, і якщо навіть їм прийдеться підняти ціну, вони будуть шукати найбільш оптимальні шляхи. Дійсно, ціни можуть змінитися, але це може бути декілька копійок, 5-7, максимум 10. Але разом з тим хочу сказати, що постачання нафтопродуктів моторних палив в Україні диверсифіковане. Сьогодні ми дійсно можемо отримувати з Румунії, з Прибалтики, з Польщі, з Греції. Хоча там логістика більш складна, більш великі транспортні витрати, але я думаю, що все рівно 25-30 копійок, скоріш за все, не буде.

«Голос Столиці»: Чи не з’явиться тут в нас більше неякісного палива, просто щоб перебити цей складний період? Нам не варто цього боятися, що ви прогнозуєте?

Олександр Тодійчук: Не дивлячись на те, що розпочинається сільськогосподарський період, збирання врожаю, пік якраз навантаження на збирання врожаю, потім завезення його до місця зберігання, продаж і т.д., все-таки піде на спад кількість споживання нафтопродуктів. І на цьому загальному фоні, мені здається, нічого принципового, важливого для водія або для споживача нафтопродуктів не повинно відбутися.

За матеріалами: «Голос столиці»

Теги