Q Club

Ю.Корольчук: переведення ТЕЦ на вугілля вдвічі здешевить електроенергію

Переведення ТЕЦ з газу на водно-вугільні суміші дасть можливість для електростанцій зменшити собівартість електроенергії вдвічі. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив член наглядової Ради Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук.

«Сьогодні ціни для населення на електроенергію дотує держава, тому вони не виростуть і не зменшаться, а от підприємства, які виробляють електроенергію зможуть зменшити її собівартість вдвічі», – пояснив експерт.

Він зазначив, що населення, швидше за все, відчує «покращення в тому, що ми будемо менше платити за російський газ».

Крім того, після переведення ТЕЦ на вугілля суттєво зменшиться кількість затрат для підприємств.

«Якщо порівняти, що 1000 кубометрів газу коштує 500 доларів (це вже кінцева ціна з доставкою, устаткуванням), то 1,5 тонни вугілля, яким можна замінити цей об'єм газу, коштує з усіма витратами 150 доларів. Тобто, затрати в результаті будуть вдвічі менші», – додав Ю.Корольчук.

За словами експерта, модернізація ТЕЦ – правильне рішення, адже з кожним роком збільшується споживання електроенергії населенням України.

Нагадаємо, наразі уряд планує модернізувати найбільш ефективні шахти задля нарощування темпів добування вугілля відповідно до Закону України “Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» щодо збільшення видатків на капітальне будівництво та технічне переоснащення вугледобувних підприємств, який прийнятий Верховною Радою. Так уже наприкінці вересня розпочнуться роботи з будівництваскіпового ствола на шахті ім.Бажанова, що входить до державного підприємства «Макіїввугілля».

«Усі зобов’язання, які взяв на себе уряд щодо шахти ім.Бажанова, будуть виконані. Там буде створено ще більше нових робочих місць. Таким чином буде продовжено видобування вугілля, збільшено обсяги», – сказав перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Владислав Лук'янов.

Як повідомляв УНН, наступного року Кабінет Міністрів планує розпочати перехід українських ТЕЦ з газу на вугілля.

«Ми сподіваємося, що вже у 2013 році ми почнемо реалізацію проектів щодо переходу українських ТЕЦ з газу на вугілля за підтримки Китаю», – зазначив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха.

За словами посадовця, йдеться насамперед про ТЕЦ у Сєвєродонецьку. Він також додав, що заплановано будівництво трьох нових заводів з газифікації вугілля в різних містах України. Наразі проводяться економічні розрахунки таких проектів, які будуть направлені на розгляд уряду.

За матеріалами: «УНН»

Теги