Q Club

За 10 років Україна може здобути енергетичну незалежність — Держдеп США

На досягнення енергетичної незалежністі Україні знадобиться 10 років, для цього потрібно розвивати енергозберігаючи технології та нарощувати видобуток сланцевого газу. Про це заявив уповноважений Державного департаменту США з питань енергетики Карлос Паскуаль в інтерв'ю 5 каналу, передає УНН.

«Енергетична незалежність і безпека — це не те, що відбувається в один день, а напрацьовується стадія за стадією. Таким чином, Україні перш за все необхідно підвищити рівень енергоефективності», — заявив К.Паскуаль.

Крім того, на думку американського представника, Україні необхідно імпортувати газ з різних джерел. Індустріальні обсяги сланцевого газу в Україні можуть бути досягнуті через 6-7 років.

Нагадаємо, під час чергового засідання українсько-американської робочої групи з питань енергетичної безпеки, що відбулось в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, глава міністерства Едуард Ставицький, К.Паскуаль, а також Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джон Теффт розглянули пріоритети енергетичної політики України.

Як зазначив Е.Ставицький, Україна і надалі послідовно реалізовуватиме політику, спрямовану на підвищення енергоефективності національної економіки, скорочення імпорту енергоносіїв, а також збільшення видобутку природного газу з традиційних та нетрадиційних джерел завдяки залученню іноземних інвестицій та сучасних технологій в український нафтогазовий сектор.

Очільник Міненерговугілля проінформував про нещодавно підписану Угоду про розподіл продукції із корпорацією «Shell», атакож спрогнозував підписання договорів із компаніями Chevron та ExxonMobil вже найближчим часом.

За матеріалами: «УНН»

Теги