Нової газової війни між Україною та Росією не буде, оскільки в цьому не зацікавлена РФ та вона не потрібна і Україні. Таку думку під час прес-конференції висловив уповноважений президента (2005 - 2010 рр.) Віктора Ющенко з енергетичних питань та політики безпеки Богдан Соколовський, повідомив кореспондент УНН.
Росія за будь-яких умов прагне отримати контроль над українською газотранспортною системою, без ГТС Росія не захоче переглянути газові контракти і знизити ціну до 250 дол. за тисячу кубометрів, принаймні до Нового року.
У першому кварталі 2012 року російський "Газпром" буде поставляти в Україну природний газ за ціною 456 доларів за тисячу кубометрів.
Для України єдина можливість змінити "гнітючий" хід газових переговорів із Росією полягає у залученні до цього процесу Європи - вважає Олександр Нарбут, незалежний експерт з питань енергетики.
Директор енергетичних програм центру "НОМОС" Михайло Гончар переконаний, що важливо не тільки рухатися шляхом тиску на владу для зрушення парафування Угоди про асоціацію України з Євросоюзом, але й зберегти те, чого вже вдалося досягти - зокрема, мова йде про входження енергетичного сектору України в простір ЄС. Дану думку експерт висловив вчора на форумі громадянського суспільства "Саміт Україна-ЄС 2011: громадський вимір".
За останній тиждень можлива ціна на російський газ підскочила від 220-230 до 416 доларів за тисячу кубів. При цьому виявилося, що міністр енергетики України Юрій Бойко досі вів "газові переговори" без директив уряду.
Розрахунок за газ у рублях - жест доброї волі з боку України. Таку думку в коментарі Finance.ua висловив екс-уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.
Про необхідність перегляду газових контрактів влада говорить постійно. Українське суспільство не без напруження чекає, у що виллються двосторонні газові перемовини з перегляду ціни на газ.
Відсутність послідовного і збалансованого підходу у держави до функціонування ринку нафтопродуктів може спровокувати різке зростання цін на нафтопродукти на початку 2012 року, прогнозують експерти консалтингової групи А-95.
В Україні достатньо ресурсів, щоб практично повністю забезпечити країну власним газом, нафтою і нафтопродуктами.
Я думаю, що особливих змін в цінах на ринку нафтопродуктів у найближчі три тижні в Україні чекати не варто.
Директор енергетичних програм Центру «Номос» Михайло Гончар висловив думку, що для енергетичної безпеки Європи «Північний потік» не матиме ніякого значення до тих пір, поки не буде побудований «Південний потік».
До приватизації української енергетики повинні допускатися тільки добросовісні покупці.
Країни Євросоюзу лише на словах обіцяють підтримку Україні в питанні модернізації її ГТС. На ділі ж - вони забули про обіцянки, дані Україні, й переключилися на підтримку російського проекту "Південний потік".
Європейська комісія не зможе бути третьою стороною у газових переговорах між Україною та Росією, однак може надати консультації у цьому питанні, якщо про це попросить українська влада. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.
У газових переговорах між Києвом і Москвою ключовим питанням є не остаточна вартість блакитного палива для України, а політична ціна питання. Таку думку у коментарі власному кореспондентові УКРІНФОРМу під час VI Енергетичного форуму у Сопоті (Польща) висловив директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.
Росія на газових переговорах дотисне Україну і нові угоди будуть підписані на умовах, які влаштовуватимуть офіційну Москву. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив експерт з енергетичних питань Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Влада України повинна на законодавчому рівні заборонити для недобросовісних і непрозорих інвесторів участь у приватизації стратегічних для країни галузей, однією з яких є енергетика. Про це заявив журналістам колишній міністр палива та енергетики Іван Плачков.
Директор енергетичних програм Центру Номос Михайло Гончар вважає, що українська влада ще не домовилась з Росією про зниження ціни на газ.
За словами голови правління альянсу "Нова енергія України" Валерія Боровика, Україна посіла 31 місце у рейтингу країн з вартості природного газу для населення. Про це він повідомив під час прес конференції, передає кореспондент УНН.
Ціна на природний газ ВАТ «Газпром» для України повинна бути на рівні від 200 до 230 дол за тис. куб. м.
Газопровід "Північний потік" змінить акценти в українсько-російських відносинах і посилить монополізм "Газпрому" в Європі.
Дорожнеча дизельного палива (ДП) в Європі підганяє зростання цін на АЗС в Україні. Про це йдеться в повідомленні "Консалтингової групи А-95".
Про те, що розвиток альтернативних джерел енергії є пріорітетом для держави, україна регламентує на всіх міжнародних та внутрішінх заходах. Але коли справа доходе до реальної сторони питання, то всі слова, так і лишаються на папері.
Робота провідної консалтингової компанії за оцінкою активів НАК "Нафтогаз України" і підготовкою пропозицій реструктуризації компанії може коштувати Україні 5 млн євро. Таку думку кореспондентові УКРІНФОРМу висловив незалежний експерт Олександр Нарбут.
Україна може за півроку отримати право на транзит туркменського газу для власних потреб російською територією. Таку можливість передбачає угода про зону вільної торгівлі СНД, опублікована українським Кабміном.
Якість українського бензину можна наблизити до європейських стандартів за 2-3 роки. Таку думку висловив директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн, пише УНН.
Нинішня влада країни не здатна змінити газові контракти з Росією.
Таку думку висловив директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар, передає НБН.
Більшість незалежних українських експертів не вважають, що введення в експуатацію газопроводу "Північний потік" вплине на хід російсько-українських переговорів про постачання газу. Хоча б вже тому, що постачання газу через Україну обходиться дешевше, ніж через "Північний потік".
Україна втратила час для того, щоб почати процес перегляду ціни на російський газ.
Ціни на бензин і дизельне паливо в Україні не просто завищені, вони забезпечують трейдерам 30% надбавок за їхню працю, зате автомобілістам все частіше доводиться переходити на газ, ставлячи машини на небезпечні утсановки, які споживають блакитне паливо.
Близько 30% українського ринку нафтопродуктів перебуває в тіні. Ліквідація даного сегмента автоматично створить попит на заводську продукцію.
Українські НПЗ можуть повністю зупинитися через п'ять років, якщо не вжити термінових заходів. Таку думку висловив Геннадій Рябцев, заступник директора з наукової роботи науково-технічного центру "Психея".
Кабінет Міністрів знову вирішив збільшити статутний фонд «Нафтогазу» за рахунок випуску облігацій державної позики. Не зважаючи на те, що відмова від викупу рекапіталізаційних облігацій є однією з умов МВФ на шляху отримання Україною грошової допомоги, представники влади називають випуск облігацій вимушеним кроком і сподіваються на розуміння з боку МВФ, — повідомляє «Радіо Свобода».
Наступного року вартість бензину марки А-95 може підвищитися до 12,5 гривень за літр. Таку думку на прес-конференції висловив директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
Найближчим часом можливі три сценарії розвитку подій на стратегічних зовнішньополітичних напрямках:
- ЄС підписує з Україною і ратифікує Угоду про асоціацію, включаючи ЗВТ з ЄС.
- ЄС підписує, але не ратифікує цього документа.
- ЄС не підписує угоди.
"Нафтогаз України" не буде виведений на IPO (первинне публічне розміщення акцій - Ред.). Про це на прес-конференції сказав керівник альянсу "Нова енергія" Валерій Боровик, передає кореспондент УНН.
Тристороннього газотранспортного консорціуму між Україною, ЄС і Росією швидше за все не буде. Про це в коментарі УНН сказав керівник альянсу "Нова енергія" Валерій Боровик.
Оскільки українське політичне керівництво відображає економічні інтереси окремо взятих олігархічних груп, то воно буде готове піти так далеко, як це потрібно газовому олігархату України. Показовими у цьому плані є харківські домовленості, коли були здійснені нееквівалентні поступки в обмін на так звану здешевлену ціну на газ.
Українська влада зацікавлена в подачі позову до Стокгольмського арбітражу стосовно перегляду деяких пунктів діючих "газових контрактів". Про це на прес-конференції сказав керівник альянсу "Нова енергія" Валерій Боровик, передає кореспондент УНН.
Уряд прагне підвищити інвестиційну привабливість розробки вітчизняних газових місценароджень, змінивши порядок ціноутворення на газ, видобутий в Україні
Російський концерн "Газпром" має намір поглинути невелику енергетичну компанію з федеральної землі Гессен Envacom і тим самим вперше отримати доступ до кінцевого споживача в Німеччині. Про це повідомляє в понеділок, 24 жовтня, газета Handelsblatt.
Підприємства комунальної теплоенергетики України можуть у середньостроковій перспективі опинитися в приватних руках. Про це на прес-конференції сказав екс-міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.
За даними українського Нацбанку, в минулому році українські підприємтсва, які постачають продукцію чи закоповують товари в СНД, проводили близько 56% розрахунків по експорту і більше 76% розрахунків по імпорту в доларах США.
Експерт енергетичних програм з нафти і газу Центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова Володимир Омельченко прогнозує, що середньорічна вартість імпортного газу для України у 2012 році складе близько 360-370 дол. за тис. куб. м.
Провідні аналітичні центри, неурядові організації та незалежні експерти стурбовані закритістю та непрозорістю перегляду Енергетичної стратегії України на період до 2030 р. Про це йдеться в зверненні Європейсько-українського енергетичного агентства до Президента України Віктора Януковича.
Держкомпанія "Чорноморнафтогаз" має намір збільшити вдвічі видобуток природного газу за рахунок освоєння нових родовищ. Для цього при підтримці НАК "Нафтогаз України", в структуру якого вона входить, купується нова техніка. Але експерти також звертають увагу на важливість вдосконалення законодавчої бази і створення державою благодійних умов для залучення інфестицій, повідомляють Економічні Вісті.
Залучення кредиту НАК "Нафтогаз України" свідчить про безвихідну фінансову ситуацію, в якій перебуває компанія. Про це сказав експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський, пише УНН.
Україна може домогтися змін в алгоритмі взаємовідносин з Росією, якщо вестиме узгоджену політику з Європейським Союзом, вважає екс-міністр палива та енергетики Іван Плачков.
Ціна на газ для України якщо і буде знижена, то лише тимчасово. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Будівництво третьої нитки газопроводу «Північний потік» найближчим часом не буде актуальним.
З ініціативи Європейської комісії у відділеннях дочірніх компаній «Газпрому», а також деяких покупців «Газпрому» в ЄС пройшла низка незапланованих інспекцій, метою яких була перевірка дотримання відповідними компаніями законодавства Європейського Союзу, — повідомляє мережеве видання «Ю-бі-ар».
Досить імовірно, що розслідування, розпочате 27 вересня Європейська Комісія щодо групи компаній Gazprom Germania, затягнуться як мінімум до кінця холодного сезону весни 2012 року. Весь цей час над "Газпромом" буде висіти дамоклів меч, що стане хорошим його додержанням від спокуси "газових атак" на сусідів. Про це пише директор енергетичних програм Центру "НОМОС" Михайло Гончар, повідомляє "Дзеркало тижня. Україна".
У разі виникнення газової кризи Україна не отримає підтримки з боку європейського товариства. Про це під час прес-конференції сказав керівник енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар, передає кореспондент УНН.
Про що б не говорили сьогодні політики та ЗМІ, усе пов’язано з газом…Невигідні газові контракти, знижка на газ, якої безрезультатно добивається Україна, альтернативні постачання газу до України – ці теми останні півроку стали домінантою інформаційного поля. Українська влада нарешті звинуватила в укладанні поганих контрактів не лише Тимошенко, а й стратегічного партнера. Риторика українських урядовців про те, що нас принизили, але ми «виконуватимемо кабальні контракти», почала нагадувати період Ющенка. Після чергової піар-кампанії щодо запуску “Південного потоку”, прем’єр України Азаров (раніше апологет вічної дружби між РФ та Україною) сказав, що ми демонтуємо нашу ГТС.
Ціни на скраплений газ протягом жовтня 2011 р. будуть становити 6-6,15 грн/л. Про це РБК-Україна повідомив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.
Експерти обговорили можливі сценарії реструктуризації НАК "Нафтогаз України". Окрім гри в контексті переговорів щодо ціни газу, вони бачать у цьому процесі загрози енергетичній безпеці країни.
Газопроводи в обхід України поки не загрожують українській економіці. Так вважає незалежний експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін. Разом з тим, на його думку, Київ має активно підтримувати європейський проект газопроводу Nabucco, який не дасть Україні газу, але стане у нагоді в українсько-російських газових відносинах.
Екс-представник колишнього Президента України Віктора Ющенка з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський вважає, що шлях створення тристороннього консорціуму вже був свого часу пройдений і завершився безрезультатно, стверджуючи, що більш доцільною була б організація передачі газу Україні на східному кордоні.
Поставки туркменського газу стануть для України дійсно вигідними тільки в тому випадку, якщо його прокачування буде здійснюватися по альтернативному російській газотранспортній системі газопроводу.
Важливість повідомлення Європейської комісії щодо безпеки енергопостачання та міжнародного співробітництва для України очевидна не лише в сенсі констатації її значущості як енергокомунікаційної ланки для ЄС. Україна має унікальну можливість як для просування своїх інтересів, так і для європеїзації свого енергетичного ринку завдяки членству в Договорі Енергетичного співтовариства (ДЕС). У прийнятому документі цим договором надається ключове значення у відносинах зі Східною Європою. Це створює унікальну перспективу стати частиною ЄС в енергетичному відношенні, не будучи його членом в політичному сенсі. Про це заявив директор енергетичних програм Центру "НОМОС" Михайло Гончар.
Заяви російської компанії "Газпром" про те, що Україна отримує російський газ за низькими цінами, безпідставні.
На думку провідного експерта з енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимира Омельченка, прогноз, озвучений міністром Бойком є надто оптимістичним.
Для України і Росії існує можливість "перезавантаження" відносин, що стосуються енергетичної, і, зокрема, газової сфери. Таку думку під час засідання "круглого столу" у Києві в середу висловив експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
Незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут вважає, що розробка родовищ сланцевого газу є актуальною, оскільки саме внутрішні ресурси заміщення природного газу, що поставляється по імпорту, є однією з основних складових української енергетичної незалежності.
Україні слід розраховувати на власні сили у газовому протистоянні з Росією. Навіть якщо протистояння буде поглиблюватися – ЄС підтримуватиме Україну лише морально. Таку думку в коментарі УНН висловив експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут під час прес-конференції в медіа холі агентства УНН розповів про можливі варіанти реформування НАК "Нафтогазу".
Якщо не провести реструктуризацію НАК "Нафтогаз", то ця величезна компанія з колосальними боргами може потопити всю економіку України. Таку думку під час прес-конференції в медіа-холі УНН висловив експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Ультимативна позиція Російської Федерації щодо неперегляду газових контрактів прискорила процес реформування НАК "Нафтогазу України". Таку думку у коментарі УНН висловив керівник енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.
2 вересня глава українського уряду Микола Азаров повідомив, що українська влада має намір ліквідувати компанію Нафтогаз України, що, за запевненням глави Кабміну, дозволить переглянути газові контракти з Росією. Але експерти запевняють, що навіть ліквідація Нафтогазу не допоможе Україні переконати Росію переглянути обсяг поставок блакитного палива і ціну на нього
Попри всі заяви російської сторони, українська влада не піде на злиття НАК "Нафтогаз" із "Газпромом". Таку думку УНН висловив незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін, коментуючи заяву голови правління ВАТ "Газпром" Олексія Міллера про необхідність злиття двох компаній.
Україна та країни Європи, які також домагаються перегляду умов закупівлі газу в російського "Газпрому", мають об'єднати свої дії в цьому напрямку.
Україні необхідно розробити нову стратегію енергетичної безпеки. Вона може стати серйозним аргументом в газових переговорах з Росією. Таку думку УНН висловив народний депутат від Партії регіонів, радник Президента України Анатолій Кінах, коментуючи ситуацію, яка склалася в газових переговорах між двома країнами.
З Литви до України до кінця серпня поточного року буде поставлено 80 тис. т бензину.
Реструктуризація НАК "Нафтогазу України" не дозволить переглянути газові контракти з Російською Федерацією. Таку думку у коментарі УНН висловив незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін.
В Україні найближчим часом буде проведено ряд аукціонів з виділення площ для видобутку сланцевого газу. Провідні компанії світу проявляють значний інтерес і мають намір взяти участь в аукціонах з виділення площ для розробки родовищ в Україні. Про це в ефірі "5 каналу" заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.
Експерти вважають, що Україна має підстави звернутися в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма для зміни формули ціни на природний газ, закріпленої в контракті між російським "Газпромом" і Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України".
Енергетичний експерт Михайло Гончар вважає, що Україна не передасть Російській Федерації свою газотранспортну систему через те, що після цього можна позбутися основної частки привабливих активів, які належать провідним українським олігархічним угрупованням. Таку думку він висловив у коментарі УНН.
15 серпня візит міністра енергетики України Юрія Бойка до Москви закінчився нічим - Росія все ще не згодна знижувати ціну на газ і до того моменту, коли буде визначена компромісна ціна, ще далеко. У той же час експерти впевнені, що консенсус буде знайдено, і Україна Новий рік зустріне з блакитним паливом, а не в стані газової війни з Росією
Глава правління альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик вважає, що в даний час між Україною та Росією вже йде холодна газова війна.
За підсумками зустрічі президентів України і Росії в Сочі 11 серпня майже ніякої офіційної інформації не надійшло. Незалежні експерти вважають, що нинішня стагнація у відносинах між двома країнами вигідна Москві.
Недивлячись на євроінтеграційні орієнтири Києва, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, як і прем'єр Володимир Путін, пов'язують можливість зниження ціни на газ для України з приєднанням країни до Митного союзу РФ, Білорусі та Казахстану. При такому розкладі, за думкою експертів, зміна умов українсько-російських газових домовленностей можливе в результаті політичних домовленостей.
Зниження цін на нафту на світових ринках може вплинути на роздрібну вартість палива в Україні в кінці серпня-початку вересня, вважають експерти, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".
Рівень видобутку і газу, і нафти в Україну падає через недостатнє вкладення коштів у розвиток галузі останні 10 років. Таку думку висловив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук, коментуючи перспективи розвитку газонафтових розробок в Україну, передає кореспондент РБК-України.
Створення спільних підприємств у галузі атомної енергетики відповідає інтересам України в обмежених масштабах. Про це сказав в ефірі одного з телеканалів керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи рік кооперації з РФ, повідомляє УНН.
Подальші відкладання моменту публікації закону з продовження дії знижених акцизів на бензини і дизельне паливо дестабілізує паливний ринок України.
У переговорах між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" напередодні підписання газових контрактів в 2009 році озвучувалася сума боргу "РосУкрЕнерго" перед "Газпромом" близько $2,8 млрд. Про це повідомив екс-глава НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина.
Незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін вважає, що економіка України хоча і зазнає відчутного удару, якщо не вдасться зменшити ціну на російський газ, але критичного наслідку це не матиме. Про це він сказав в ексклюзивному коментарі УНН.
У випадку, якщо на АЗС ціна на бензин марки А-95 нижче на 8-10 коп, ніж на сусідніх заправках, то це означає, що бензин неякісний. Про це повідомив РБК-Україна заступник директора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев.
Заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев вважає, що ціни на нафтопродукти найближчим часом не зміняться. Однак з вересня відбудеться зростання ціни, оскільки тоді вводяться в дію поправки до Податкового кодексу, в результаті яких буде рости акцизний збір, що і призведе до подорожчання палива. Про це експерт сказав на прес - конференції, передає кореспондент УНН.
"Ситуацію в газово-енергетичному секторі нашої економіки потрібно змінювати і створювати таку модель, щоб газ коштував однаково для всіх споживачів". Про це сказав в ексклюзивному коментарі УНН експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.
Основний споживач російського газу в Європі - Німеччина - не зацікавлений у зростанні його імпорту, незважаючи на скорочення атомної генерації. "Газпром" на програмі закриття німецьких АЕС сподівався заробляти до 10 млрд євро щорічно, проте в реальності додатковий попит на його газ може виявитися вдвічі нижчим. Експерти вважають, що заодно це знизить і транзит газу через Україну. Про це пише видання "Комерсант-Україна". За словами джерела в апараті канцлера Німеччини Ангели Меркель, розрахунок "Газпрому" на додатковий попит на рівні 20 млрд кубометрів газу в рік "був спочатку невірний".
У газовому протистоянні України та Росії Києву можуть допомогти питання будівництва блоків на вітчизняних АЕС та ліквідація екологічного збитку від перебування Чорноморського флоту Росії в Криму. Таку думку висловив керівник енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар, передає кореспондент РБК-Україна.
Найближчим часом РФ навряд чи приєднається до модернізації української газотранспортної системи. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін, коментуючи початок модернізації "Уренгой-Помари-Ужгород".
Проект будівництва терміналу з прийому зрідженого природного газу (ЗПГ-терміналу) нарешті зрушив з мертвої точки. Чи зможе ЗПГ-термінал забезпечити урізноманітнення поставок природного газу в Україну, та чи стане термінал чинником у переговорному процесі з «Газпромом». Відповідь на ці запитання під час «Енергетичних дебатів», організованих Інститутом енергетичних досліджень, дав провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, — пише часопис «Главком».
Консультанти європейських фінустанов схиляються до того, щоб рекомендувати своїм замовникам відмовити Україні в наданні кредитів на модернізацію газотранспортної системи. Про це розповів провідний енергетичний експерт Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Українська газотранспортна система може бути приватизована найближчим часом.
Таку думку висловив експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава в коментарі, переданому УНІАН.
У Газпрома немає ні досвіду, ні технологій, ні інвестиційних можливостей, які відповідають актуальним потребам української нафтогазової сфери. Про це в ексклюзивному коментарі УНН заявив експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.
Понад 80% українських компаній, що виготовляють паливні брикети та гранули, припинили випуск продукції, йдеться в звіті "Ринок біопалива Україні в 1-му півріччі 2011р.", підготовленому "Центром відновлюваної енергетики Fuel Alternative".
Україні вкрай необхідне впровадження нових технологій для підвищення енергоефективності всіх галузей вітчизняної економіки, і участь у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля - один з механізмів досягнення цієї мети. Про це сказав Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи ратифікацію Верховною Радою Угоди про участь України в цьому Фонді, повідомили УНН в прес-службі чиновника.
Питання про коригування цін на газ для України може бути розглянуте при злитті "Газпрому" і "Нафтогазу України".
Парламентська більшість вже наступного тижня має намір схвалити закон, який дасть змогу уряду України змінити форму власності національної газотранспортної системи (ГТС), стверджує народний депутат України від блоку "Наша Україна - Народна самооборона", лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.
В ексклюзивному коментарі УНН народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах, коментуючи умову Газпрому щодо знижок на газ заявив, що, хоч формула визначення вартості газу для України і створює великі ризики, але об'єднання Нафтогазу і Газпрому на даному етапі неможливе.
Будівництво терміналу зрідженого природного газу є актуальним проектом, реалізація якого принесе вигоду Україні Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін.
Після створення СП "Газпрому" і "Нафтогазу України", про експорт газу в Європу Україна може забути. Про це повідомив експерт з енергетичних питань Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Міністр енергетики України Юрій Бойко та ВАТ "Газпром" 1 липня в Москві продовжать переговори з питання створення спільного підприємства "Газпрому" і "Нафтогазу України". Про це в рамках прес-конференції за підсумками річних загальних зборів акціонерів повідомив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, повідомляє РБК.
Приєднання до єдиного європейського енергоринку допоможе Україні реформувати енергетичну галузь. Про це у коментарі УНН сказав колишній міністр палива та енергетики Юрій Продан.
Президент Віктор Янукович вважає доцільним заміщати споживання газу вугіллям.
Російська сторона не має реальних мотивів для серйозного, суттєвого перегляду газових контрактів, - таку думку УНН висловив колишній уповноважений Президента України по міжнародним питанням енергетичної безпеки Богдан Соколовский, коментуючи перспективи україно-російських газових переговорів, які проводять українська та російська сторони.
Україна може збільшити власний видобуток газу в найближчі п'ять років на 3 млрд. куб. м, порівняно з 2010 р., - до 23 млрд куб. м. Таку думку висловив екс-міністр палива і енергетики Юрій Продан в інтерв'ю журналу WEEKLY.UA.
Найближчим часом слід очікувати подорожчання бензину та дительного пального. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив колишній уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовский.
З часом Китай може запропонувати Україні нижчу ціну на газ, ніж Росія, завдяки видобутку сланцевого газу. Про це у коментарі УНН сказав директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.
Запаси високооктанових бензинів на складах українських нафтопереробних заводів (НПЗ) знаходяться на надзвичайно низькому рівні внаслідок експорту українського пального до Російської Федерації, відзначають експерти консалтингової групи "А-95" (Київ).
"Територією України проходить стільки магістральних газопроводів, що жодна країна сьогодні не може з нами зрівнятися. Модернізація української ГТС коштуватиме, згідно з нашими розрахунками, в межах 3,5 млрд. доларів, що набагато менше всіх тих альтернативних шляхів, які пропонуються сьогодні в світі", - зазначив в інтерв’ю 5 телеканалу заявив заступник голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, передає УНН.
Для України було б краще, якби вона самостійно видобувала нафту й газ на шельфі Чорного моря. Таку думку висловив УНН незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін, коментуючи створення на базі НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" спільного підприємства з розробки чорноморського шельфу.
Розробка Чорноморського шельфу вимагає особливих умов, зокрема дотримання найжорсткіших вимог безпеки, тому при закупівлі нової бурової техніки цьому питанню приділяється особлива увага. Про це сказав заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун.
Наступного тижня розпочнеться реалізація національного проекту з будівництва терміналу зрідженого газу на чорноморському узбережжі. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів.
Намагаючись довести, що Тимошенко погодилася на газ по 450 доларів з особистої зацікавленості, влада одним пострілом хоче вбити двох зайців: і заплямувати екс-прем'єра, і "збити" ціну на російський газ для України.
Прем’єр-міністр України Микола Азаров прогнозує, що через 10 років Україна зможе видобувати з власних родовищ 7-8 млн тонн нафти. Про це він сьогодні сказав, відкриваючи ділянку автодороги на Черкащині, передає кореспондент УНН.
Росія дуже зацікавлена в тому, щоб Україна зробила кроки з розірвання чинного газового контракту, які б поставили під загрозу постачання палива до Європи. Про це в ефірі українського телеканалу "Інтер" заявив Михайло Крутіхін, партнер консалтингової компанії RusEnergy
У найближчий час заміна російському газу в Україні не з’явиться, — вважає провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Якщо Україна побудує термінал по прийому зрідженого газу, то протягом п’яти років може зменшити споживання природного газу на 10 мільярдів кубометрів. Про це у коментарі УНН висловив колишній міністр палива та енергетики Юрій Продан.
Ціни на газ для населення України підвищуватися не будуть. Про це в ефірі "5 каналу" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін.
2 червня 2011 року президент Віктор Янукович підписав закон, що передбачає списання 24 млрд. грн. заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу перед державним бюджетом. Окрім того, законами списується заборгованість підприємств ПЕК одне одному в обсязі понад 27,8 млрд. грн., — повідомляє «Газета по-українськи».
Україна має колосальний енергетичний ресурс і дуже швидко може стати донором для інших країн. Про це в ефірі "5 каналу" сказав народний депутат, лідер "Української народної партії" Юрій Костенко, передає УНН.
НАК "Нафтогаз України" юридично може втратити монополію на транзит газу через створення спільного підприємства з Росією і європейською компанією. Про це у коментарі УНН сказав незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін.
Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що Верховна рада не підтримає схвалений 2 червня парламентським комітетом законопроект про денонсацію харківських газово-флотських угод. Про це він заявив в інтерв'ю.
Алгоритми перегляду російсько-українських газових угод мають обговорюватися 7 червня 2011 року під час засідання Україно-російської комісії з питань економічного співробітництва. Україна наполягатиме на зниженні ціни на російський газ з 350 дол. до 240 дол. за тисячу кубометрів. В обмін на це Росія очікуватиме поступок від Києва — чи то у вигляді вступу до митного союзу, чи то створення спільного підприємства «Газпрому» та НАК «Нафтогаз України», — повідомляє часопис «Главред».
Галузеві фахівці відзначають, що у зв’язку зі зниженням цін на нафту на світовому ринку відбувається корекція вартості нафтопродуктів, — повідомляє мережеве видання «Економічна правда».
Віртуальну можливість перегляду цін на газ для України Росія тримає як наживку. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив директор енергетичних програм Центру "НОМОС" Михайло Гончар.
За словами експерта енергетичних програм Центру Разумкова Сергія Дяченка, Україна давно „проїдає” останні ресурси економіки СРСР і потроху наближається до межі.
«Нині важко сподіватися на перегляд газових угод з Росією, оскільки „Газпром” на це не налаштований», — заявив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко новинній службі «УНН», коментуючи можливий приїзд в Україну голови правління «Газпрому» Алєксєя Міллєра.
Ціноутворення в газовій сфері в Україні має бути наближене до європейського. Таку думку висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Сергій Дяченко, — повідомляє мережеве видання «Ю-бі-ар».
Координатор енергетичних програм Національного екологічного центру України Артур Денисенко вважає, що єдиною реальною альтернативою ядерній енергетиці в Україні є всеохоплююче тотальне енергозбереження. Про це він сказав під час прес-конференції в медіа-холі УНН.
"Нині важко сподіватися на перегляд газових контрактів з Росією, оскільки "Газпром" на це не налаштований", - заявив в ексклюзивному коментарі УНН провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, коментуючи можливий приїзд в Україну голови правління цієї компанії Олексія Міллера.
До 2030 року Україна може замінити 30 відсотків енергоносіїв відновлюваними джерелами енергії. Про це сказав на прес-конференції у медіа-холі УНН заступник директора Інституту відновлювальної енергетики Національної академії наук України Степан Кудря.
Найближчі 5-10 років Україна не зможе відмовитися від російського газу. Таку думку у коментарі УНН висловив голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.
Сьогодні ціна на російський газ для України при перегляді формули має бути у межах 200 доларів за тисячу кубометрів. Про це в коментарі УНН сказав незалежний газовий експерт Валентин Землянський.
Україна може втратити обсяги транзиту на кілька мільярдів кубометрів газу. Таку думку в коментарі УНН висловив незалежний газовий експерт Володимир Саприкін.
Ціна газу для України, якщо не буде переглянуто з Росією контракт, становитиме до кінця року більше 370 доларів за 1000 кубометрів газу. Про це сьогодні сказав під час українсько-російського відеомосту незалежний газовий експерт Володимир Саприкін, передає кореспондент УНН.
Ситуація на газовому ринку сприяє подальшому зростанню цін для України. Це пов’язано зі зростанням цін на нафту. Уряд України нарощує закупівлі в першому півріччі 2011 року, щоб зменшити обсяги закупівлі більш дорогого газу в другому. Але навіть найбільші українські сховища не дозволять зовсім відмовитися від щомісячної покупки газу в Росії, йдеться лише про частковий захист української економіки від зростання ціни. Таку думку агенції «Регнум» висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
Ціна на бензин А-95 на рівні 10 гривень є збитковою для нафтотрейдерів. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн.
Використання земель в чорнобильській зоні відчуження для вирощування біомаси і виробництва електроенергії могло б у рази збільшити виробництво відновлювальної енергетики в Україні. Таку думку в ході прес-конференції висловив голова Ради європейсько-українського енергетичного агентства Дейв Янг, передає кореспондент УНН.
Держава може впливати на ціну бензину лише через Антимонопольний комітет, щоб не давати можливості змови, сказав в ексклюзивному коментарі УНН голова парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, голова фракції НУ-НС Микола Мартиненко.
Росія може піти на перегляд газових угод у разі вступу України до митного союзу, об’єднання НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» чи появи на українському ринку «Росукренерго-2». Таку думку 4 травня 2011 року на прес-конференції озвучив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, — пише новинна служба «ЛігаБізнесІнформ».
Ціна нафти на світовому ринку падатиме, якщо курс долара буде зміцнюватися. Таку думку у коментарі УНН висловив директор енергетичних програм Центру "Номос" Михайло Гончар.
Можна прогнозувати, що у 2013 році, коли запрацює газопровід "Північний потік", транзит російського газу через ГТС України не перевищуватиме 70 мільярдів кубометрів, заявив в ексклюзивному коментарі УНН експерт з питань енергетики Олександр Нарбут.
Україна може повністю відмовитися від російського газу. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
Ціни на нафтопродукти в Україні найближчим часом не знизяться. Таку думку під час прес-конференції в медіа-холі УНН висловив заступник директора науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.
Державне регулювання ціни на нафтопродукти може змусити трейдерів утриматися від постачання бензину в Україну. Про це в коментарі УНН сказав експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн.
Наразі в Україні немає економічно обґрунтованої ціни на газ та світло. Про це УНН в ексклюзивному коментарі розповів незалежний експерт з питань енергетики й економіки Олександр Нарбут, коментуючи чергове можливе підвищення тарифів на енергоносії для населення.
Припинення Росією експорту бензину не є надто драматичним, оскільки цю нішу швидко займуть білоруські й литовські нафтопродукти. Про це заявив в ексклюзивному коментарі УНН директор енергетичних програм Центру "Номос" Михайло Гончар.
У травні ціна за літр А-95 не подолає позначку в 11 гривень. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн.
Президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-club» Олександр Тодійчук вважає, що внутрішня боротьба олігархів завдає шкоди розвитку України. Таку думку він висловив у відеоблозі на «Главкомі».
Президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-club» Олександр Тодійчук вважає, що на сьогоднішній день ціна бензину в Україні має становити не більше 7 гривень.
Використання альтернативних джерел енергії дозволить Харківщині заощаджувати на традиційних енергоносіях – газі та вугіллі, сказав у коментарі УНН президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
Підписання Україною мирової угоди з компанією Vanco Prykerchenska Ltd. може стати хорошим сигналом для іноземних інвесторів і дозволить Україні зрушити з мертвої точки у розробці Чорноморського шельфу. Таку думку в коментарі кореспонденту УНІАН висловив президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-Club» Олександр ТОДІЙЧУК.
Єгипетські родовища в нинішньому обсязі видобутку нафти суттєво не зменшать залежності України від Росії. Про це в коментарі УНН сказав незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін.
Директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар заявив, що позитивно оцінює ініціативу з приватизації генерацій.
Зацікавленим у купівлі акції «Нафтогазу» і спроможним це зробити на сьогодні може бути тільки «Газпром», тому що «Нафтогаз» у своєму нинішньому не реформованому вигляді функціонує фактично поза правовим полем ЄС.
Підписаний меморандум між Урядом і нафтотрейдерами повинен послужити мотивацією до збільшення обсягів переробки нафтопродуктів на вітчизняних заводах. Що в підсумку сприятливо позначиться на економіці держави та дозволить знизити відпускні ціни на бензин. Таку думку висловив в коментарі UBR.UA президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
У квітні електроенергія знову подорожчає, вже вдруге від початку року. Попереднє підвищення було в лютому, на 30 відсотків, і стосувалося лише населення, яке використовує понад 150 кіловат-годин на місяць у будинках без електроплит і понад 250 кіловат-годин у будинках з електроплитами і електрообігрівальними приладами. Тепер тарифи збільшили ще на 15 відсотків для всіх категорій.
"Зниження вартості нафти на світових ринках, на тлі успішних наступальних дій повстанців у Лівії, може призвести до фіксації цін на нафтопродукти в Україні в середньостроковій перспективі", - вважають експерти, опитані "Інтерфакс-Україна".
Антимонопольний комітет України знайшов винних у подорожчанні бензину наприкінці 2010 — початку 2011 року.
Антимонопольний комітет знайшов винних у подорожчанні нафтопродуктів. Цінам наказали йти вниз
Початок використання нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному режимі може зберегти українську нафтотранспортну галузь та позиції держави як транзитера нафти на європейському ринку. На цьому наголосив під час прес-конференції в УКРІНФОРМі "Моніторинг дій нової влади в енергетичному секторі у 2010 році. Прозорість та відповідність енергетичній безпеці України" президент Київського міжнародного енергетичного клубу (Q-club) Олександр Тодійчук.
Звичайно, при бажанні, трейдерів можна було б змусити дотримуватися встановленого коридору цін, однак, на думку аналітиків, такі жорсткі заходи з боку уряду можуть викликати дефіцит бензину.
"Уряд отримав у спадок енергетичне господарство не в кращому вигляді. Втім, обіцяні новою командою енергетичні реформи поки що так і не зроблені", - коментує для газети День Олександр Тодійчук, президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club".
Межі підвищення цін на газ для населення немає. Про це заявив президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук у програмі «Бізнес» на телеканалі «Перший діловий».
Якщо світові ціни на нафту будуть рости, а ціни на бензини в Україні заборонять підіймати, то трейдери можуть припинити ввозити в Україну нафтопродукти. Таку думку ексклюзивно для UBR.UA висловив президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
Щоб уникнути стрибків у цінах на бензин, Уряд країни має запровадити на ринку нафтопродуктів чіткі правила гри для всіх гравців. Таку думку ексклюзивно для UBR.UA висловив президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
Наміри державної компанії Нафтогаз України вийти на ІРО через півтора-два роки є позитивним кроком для української енергетики і для України в цілому, але у ці терміни їх не вдасться реалізувати - сказав Бі-Бі-Сі президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
Вибух на АЕС в японській префектурі Фукусіма показує, що людство, мабуть, ще не готове до повноцінного використання атомної енергетики. Про це заявив ІА "МОСТ-Харків" Президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club" Олександр Тодійчук.
Але різкого стрибка цін не було б, якби держава ліпше регулювала ринок пального, сказав Радіо Свобода президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
Конфлікти в арабських державах прискорили тенденцію до подорожчання нафти.
Головна проблема альтернативної енергетики в Україні - відсутність грошей. Таку думку висловили експерти, які взяли участь у круглому столі в Інституті Горшеніна на тему "Альтернативна енергетика в Україні - проблеми та перспективи".
Українська влада повинна боротися за зниження ціни на російський газ. Таку думку висловив в коментарі ІМК президент енергетичного клубу Q-club Олександр Тодійчук.
Запуск газопроводу "Північний потік" не загрожує Україні зменшенням обсягів прокачування російського газу. Таку думку в коментарі ІМК висловив президент енергетичного клубу "Q-club" Олександр Тодійчук.
"Враховуючи те, що "РосУкрЕнерго" має імідж проблемної компанії, вони можуть змінити назву і далі працювати під іншою назвою", – повідомив ІМК президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
Рішення Росії про допуск до своєї ГТС незалежних виробників газу може бути прийнято з метою збільшення інвестиційної привабливості важкодоступних родовищ газу та нафти.
У російського "Газпрому" багато проблем, викликаних кризою в газовій галузі, тому він позичив гроші у РосУкоЕнерго.
Українські нафтопереробні заводи не мають мотивації для розвитку. Україна сьогодні більшою мірою наповнена низькоякісними нафтопродуктами. Про це в коментарі ІМК сказав президент "Q-club" Олександр Тодійчук.
Відповідно до зобов'язань перед МВФ, Україна повинна буде провести чергове підвищення тарифів для населення на газ. До того ж, загальносвітові тенденції також диктують зростання рівня ціни. Про це повідомив у коментарі UBR.UA президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
В Україні ціна на газ буде зростати більш стрімкими темпами, ніж в інших країнах, які підписали контракт на постачання газу з "Газпромом", у випадку подорожчання нафти.
З дев’яти вугільних шахт Львівщини жодна не має інвестиційного проекту, чи то розробленої на наступні кілька років програми діяльності підприємства у ринкових умовах (бізнес-план), повідомив голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк. За розпорядженням міністра енергетики такий план фахівці повинні розробити впродовж місяця, бо галузь потребує негайного реформування, додав голова. На жодній з шахт немає ефективного менеджменту, каже Цимбалюк, і їх продукція є неконкурентною.