Коментарі експертів

28
грудня 2011
Нової газової війни між Україною та Росією не буде, оскільки в цьому не зацікавлена РФ та вона не потрібна і Україні. Таку думку під час прес-конференції висловив уповноважений президента (2005 - 2010 рр.) Віктора Ющенко з енергетичних питань та політики безпеки Богдан Соколовський, повідомив кореспондент УНН.
23
грудня 2011
Росія за будь-яких умов прагне отримати контроль над українською газотранспортною системою, без ГТС Росія не захоче переглянути газові контракти і знизити ціну до 250 дол. за тисячу кубометрів, принаймні до Нового року.
22
грудня 2011
У першому кварталі 2012 року російський "Газпром" буде поставляти в Україну природний газ за ціною 456 доларів за тисячу кубометрів.
21
грудня 2011
Для України єдина можливість змінити "гнітючий" хід газових переговорів із Росією полягає у залученні до цього процесу Європи - вважає Олександр Нарбут, незалежний експерт з питань енергетики.
20
грудня 2011
Директор енергетичних програм центру "НОМОС" Михайло Гончар переконаний, що важливо не тільки рухатися шляхом тиску на владу для зрушення парафування Угоди про асоціацію України з Євросоюзом, але й зберегти те, чого вже вдалося досягти - зокрема, мова йде про входження енергетичного сектору України в простір ЄС. Дану думку експерт висловив вчора на форумі громадянського суспільства "Саміт Україна-ЄС 2011: громадський вимір".
19
грудня 2011
За останній тиждень можлива ціна на російський газ підскочила від 220-230 до 416 доларів за тисячу кубів. При цьому виявилося, що міністр енергетики України Юрій Бойко досі вів "газові переговори" без директив уряду.
16
грудня 2011
Розрахунок за газ у рублях - жест доброї волі з боку України. Таку думку в коментарі Finance.ua висловив екс-уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.
14
грудня 2011
Про необхідність перегляду газових контрактів влада говорить постійно. Українське суспільство не без напруження чекає, у що виллються двосторонні газові перемовини з перегляду ціни на газ.
13
грудня 2011
Відсутність послідовного і збалансованого підходу у держави до функціонування ринку нафтопродуктів може спровокувати різке зростання цін на нафтопродукти на початку 2012 року, прогнозують експерти консалтингової групи А-95.
08
грудня 2011
В Україні достатньо ресурсів, щоб практично повністю забезпечити країну власним газом, нафтою і нафтопродуктами.
07
грудня 2011
Я думаю, що особливих змін в цінах на ринку нафтопродуктів у найближчі три тижні в Україні чекати не варто.
06
грудня 2011
Директор енергетичних програм Центру «Номос» Михайло Гончар висловив думку, що для енергетичної безпеки Європи «Північний потік» не матиме ніякого значення до тих пір, поки не буде побудований «Південний потік».
03
грудня 2011
До приватизації української енергетики повинні допускатися тільки добросовісні покупці.
02
грудня 2011
Країни Євросоюзу лише на словах обіцяють підтримку Україні в питанні модернізації її ГТС. На ділі ж - вони забули про обіцянки, дані Україні, й переключилися на підтримку російського проекту "Південний потік".
02
грудня 2011
Європейська комісія не зможе бути третьою стороною у газових переговорах між Україною та Росією, однак може надати консультації у цьому питанні, якщо про це попросить українська влада. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.
01
грудня 2011
У газових переговорах між Києвом і Москвою ключовим питанням є не остаточна вартість блакитного палива для України, а політична ціна питання. Таку думку у коментарі власному кореспондентові УКРІНФОРМу під час VI Енергетичного форуму у Сопоті (Польща) висловив директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.
30
листопада 2011
Росія на газових переговорах дотисне Україну і нові угоди будуть підписані на умовах, які влаштовуватимуть офіційну Москву. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив експерт з енергетичних питань Центру Разумкова Володимир Омельченко.
28
листопада 2011
Влада України повинна на законодавчому рівні заборонити для недобросовісних і непрозорих інвесторів участь у приватизації стратегічних для країни галузей, однією з яких є енергетика. Про це заявив журналістам колишній міністр палива та енергетики Іван Плачков.
27
листопада 2011
Директор енергетичних програм Центру Номос Михайло Гончар вважає, що українська влада ще не домовилась з Росією про зниження ціни на газ.
22
листопада 2011
За словами голови правління альянсу "Нова енергія України" Валерія Боровика, Україна посіла 31 місце у рейтингу країн з вартості природного газу для населення. Про це він повідомив під час прес конференції, передає кореспондент УНН.
19
листопада 2011
Ціна на природний газ ВАТ «Газпром» для України повинна бути на рівні від 200 до 230 дол за тис. куб. м.
18
листопада 2011
Газопровід "Північний потік" змінить акценти в українсько-російських відносинах і посилить монополізм "Газпрому" в Європі.
17
листопада 2011
Дорожнеча дизельного палива (ДП) в Європі підганяє зростання цін на АЗС в Україні. Про це йдеться в повідомленні "Консалтингової групи А-95".
16
листопада 2011
Про те, що розвиток альтернативних джерел енергії є пріорітетом для держави, україна регламентує на всіх міжнародних та внутрішінх заходах. Але коли справа доходе до реальної сторони питання, то всі слова, так і лишаються на папері.
15
листопада 2011
Робота провідної консалтингової компанії за оцінкою активів НАК "Нафтогаз України" і підготовкою пропозицій реструктуризації компанії може коштувати Україні 5 млн євро. Таку думку кореспондентові УКРІНФОРМу висловив незалежний експерт Олександр Нарбут.
14
листопада 2011
Україна може за півроку отримати право на транзит туркменського газу для власних потреб російською територією. Таку можливість передбачає угода про зону вільної торгівлі СНД, опублікована українським Кабміном.
13
листопада 2011
Якість українського бензину можна наблизити до європейських стандартів за 2-3 роки. Таку думку висловив директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн, пише УНН.
09
листопада 2011
Нинішня влада країни не здатна змінити газові контракти з Росією.
Таку думку висловив директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар, передає НБН.
09
листопада 2011
Більшість незалежних українських експертів не вважають, що введення в експуатацію газопроводу "Північний потік" вплине на хід російсько-українських переговорів про постачання газу. Хоча б вже тому, що постачання газу через Україну обходиться дешевше, ніж через "Північний потік".
08
листопада 2011
Україна втратила час для того, щоб почати процес перегляду ціни на російський газ.
08
листопада 2011
Ціни на бензин і дизельне паливо в Україні не просто завищені, вони забезпечують трейдерам 30% надбавок за їхню працю, зате автомобілістам все частіше доводиться переходити на газ, ставлячи машини на небезпечні утсановки, які споживають блакитне паливо.
06
листопада 2011
Близько 30% українського ринку нафтопродуктів перебуває в тіні. Ліквідація даного сегмента автоматично створить попит на заводську продукцію.
03
листопада 2011
Українські НПЗ можуть повністю зупинитися через п'ять років, якщо не вжити термінових заходів. Таку думку висловив Геннадій Рябцев, заступник директора з наукової роботи науково-технічного центру "Психея".
02
листопада 2011
Кабінет Міністрів знову вирішив збільшити статутний фонд «Нафтогазу» за рахунок випуску облігацій державної позики. Не зважаючи на те, що відмова від викупу рекапіталізаційних облігацій є однією з умов МВФ на шляху отримання Україною грошової допомоги, представники влади називають випуск облігацій вимушеним кроком і сподіваються на розуміння з боку МВФ, — повідомляє «Радіо Свобода».
02
листопада 2011
Наступного року вартість бензину марки А-95 може підвищитися до 12,5 гривень за літр. Таку думку на прес-конференції висловив директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
28
жовтня 2011
Найближчим часом можливі три сценарії розвитку подій на стратегічних зовнішньополітичних напрямках:

- ЄС підписує з Україною і ратифікує Угоду про асоціацію, включаючи ЗВТ з ЄС.
- ЄС підписує, але не ратифікує цього документа.
- ЄС не підписує угоди.
27
жовтня 2011
"Нафтогаз України" не буде виведений на IPO (первинне публічне розміщення акцій - Ред.). Про це на прес-конференції сказав керівник альянсу "Нова енергія" Валерій Боровик, передає кореспондент УНН.
27
жовтня 2011
Тристороннього газотранспортного консорціуму між Україною, ЄС і Росією швидше за все не буде. Про це в коментарі УНН сказав керівник альянсу "Нова енергія" Валерій Боровик.
26
жовтня 2011
Оскільки українське політичне керівництво відображає економічні інтереси окремо взятих олігархічних груп, то воно буде готове піти так далеко, як це потрібно газовому олігархату України. Показовими у цьому плані є харківські домовленості, коли були здійснені нееквівалентні поступки в обмін на так звану здешевлену ціну на газ.
26
жовтня 2011
Українська влада зацікавлена в подачі позову до Стокгольмського арбітражу стосовно перегляду деяких пунктів діючих "газових контрактів". Про це на прес-конференції сказав керівник альянсу "Нова енергія" Валерій Боровик, передає кореспондент УНН.
26
жовтня 2011
Уряд прагне підвищити інвестиційну привабливість розробки вітчизняних газових місценароджень, змінивши порядок ціноутворення на газ, видобутий в Україні
25
жовтня 2011
Російський концерн "Газпром" має намір поглинути невелику енергетичну компанію з федеральної землі Гессен Envacom і тим самим вперше отримати доступ до кінцевого споживача в Німеччині. Про це повідомляє в понеділок, 24 жовтня, газета Handelsblatt.
25
жовтня 2011
Підприємства комунальної теплоенергетики України можуть у середньостроковій перспективі опинитися в приватних руках. Про це на прес-конференції сказав екс-міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.
24
жовтня 2011
За даними українського Нацбанку, в минулому році українські підприємтсва, які постачають продукцію чи закоповують товари в СНД, проводили близько 56% розрахунків по експорту і більше 76% розрахунків по імпорту в доларах США.
19
жовтня 2011
Експерт енергетичних програм з нафти і газу Центру економічних і політичних досліджень імені Разумкова Володимир Омельченко прогнозує, що середньорічна вартість імпортного газу для України у 2012 році складе близько 360-370 дол. за тис. куб. м.
18
жовтня 2011
Провідні аналітичні центри, неурядові організації та незалежні експерти стурбовані закритістю та непрозорістю перегляду Енергетичної стратегії України на період до 2030 р. Про це йдеться в зверненні Європейсько-українського енергетичного агентства до Президента України Віктора Януковича.
18
жовтня 2011
Держкомпанія "Чорноморнафтогаз" має намір збільшити вдвічі видобуток природного газу за рахунок освоєння нових родовищ. Для цього при підтримці НАК "Нафтогаз України", в структуру якого вона входить, купується нова техніка. Але експерти також звертають увагу на важливість вдосконалення законодавчої бази і створення державою благодійних умов для залучення інфестицій, повідомляють Економічні Вісті.
15
жовтня 2011
Залучення кредиту НАК "Нафтогаз України" свідчить про безвихідну фінансову ситуацію, в якій перебуває компанія. Про це сказав експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський, пише УНН.
12
жовтня 2011
Україна може домогтися змін в алгоритмі взаємовідносин з Росією, якщо вестиме узгоджену політику з Європейським Союзом, вважає екс-міністр палива та енергетики Іван Плачков.
06
жовтня 2011
Ціна на газ для України якщо і буде знижена, то лише тимчасово. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
05
жовтня 2011
Будівництво третьої нитки газопроводу «Північний потік» найближчим часом не буде актуальним.
03
жовтня 2011
З ініціативи Європейської комісії у відділеннях дочірніх компаній «Газпрому», а також деяких покупців «Газпрому» в ЄС пройшла низка незапланованих інспекцій, метою яких була перевірка дотримання відповідними компаніями законодавства Європейського Союзу, — повідомляє мережеве видання «Ю-бі-ар».
02
жовтня 2011
Досить імовірно, що розслідування, розпочате 27 вересня Європейська Комісія щодо групи компаній Gazprom Germania, затягнуться як мінімум до кінця холодного сезону весни 2012 року. Весь цей час над "Газпромом" буде висіти дамоклів меч, що стане хорошим його додержанням від спокуси "газових атак" на сусідів. Про це пише директор енергетичних програм Центру "НОМОС" Михайло Гончар, повідомляє "Дзеркало тижня. Україна".
26
вересня 2011
У разі виникнення газової кризи Україна не отримає підтримки з боку європейського товариства. Про це під час прес-конференції сказав керівник енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар, передає кореспондент УНН.
23
вересня 2011
Про що б не говорили сьогодні політики та ЗМІ, усе пов’язано з газом…Невигідні газові контракти, знижка на газ, якої безрезультатно добивається Україна, альтернативні постачання газу до України – ці теми останні півроку стали домінантою інформаційного поля. Українська влада нарешті звинуватила в укладанні поганих контрактів не лише Тимошенко, а й стратегічного партнера. Риторика українських урядовців про те, що нас принизили, але ми «виконуватимемо кабальні контракти», почала нагадувати період Ющенка. Після чергової піар-кампанії щодо запуску “Південного потоку”, прем’єр України Азаров (раніше апологет вічної дружби між РФ та Україною) сказав, що ми демонтуємо нашу ГТС.
21
вересня 2011
Ціни на скраплений газ протягом жовтня 2011 р. будуть становити 6-6,15 грн/л. Про це РБК-Україна повідомив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.
20
вересня 2011
Експерти обговорили можливі сценарії реструктуризації НАК "Нафтогаз України". Окрім гри в контексті переговорів щодо ціни газу, вони бачать у цьому процесі загрози енергетичній безпеці країни.
19
вересня 2011
Газопроводи в обхід України поки не загрожують українській економіці. Так вважає незалежний експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін. Разом з тим, на його думку, Київ має активно підтримувати європейський проект газопроводу Nabucco, який не дасть Україні газу, але стане у нагоді в українсько-російських газових відносинах.
18
вересня 2011
Екс-представник колишнього Президента України Віктора Ющенка з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський вважає, що шлях створення тристороннього консорціуму вже був свого часу пройдений і завершився безрезультатно, стверджуючи, що більш доцільною була б організація передачі газу Україні на східному кордоні.
13
вересня 2011
Поставки туркменського газу стануть для України дійсно вигідними тільки в тому випадку, якщо його прокачування буде здійснюватися по альтернативному російській газотранспортній системі газопроводу.
11
вересня 2011
Важливість повідомлення Європейської комісії щодо безпеки енергопостачання та міжнародного співробітництва для України очевидна не лише в сенсі констатації її значущості як енергокомунікаційної ланки для ЄС. Україна має унікальну можливість як для просування своїх інтересів, так і для європеїзації свого енергетичного ринку завдяки членству в Договорі Енергетичного співтовариства (ДЕС). У прийнятому документі цим договором надається ключове значення у відносинах зі Східною Європою. Це створює унікальну перспективу стати частиною ЄС в енергетичному відношенні, не будучи його членом в політичному сенсі. Про це заявив директор енергетичних програм Центру "НОМОС" Михайло Гончар.
09
вересня 2011
Заяви російської компанії "Газпром" про те, що Україна отримує російський газ за низькими цінами, безпідставні.
08
вересня 2011
На думку провідного експерта з енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимира Омельченка, прогноз, озвучений міністром Бойком є надто оптимістичним.
08
вересня 2011
Для України і Росії існує можливість "перезавантаження" відносин, що стосуються енергетичної, і, зокрема, газової сфери. Таку думку під час засідання "круглого столу" у Києві в середу висловив експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.
07
вересня 2011
Незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут вважає, що розробка родовищ сланцевого газу є актуальною, оскільки саме внутрішні ресурси заміщення природного газу, що поставляється по імпорту, є однією з основних складових української енергетичної незалежності.
06
вересня 2011
Україні слід розраховувати на власні сили у газовому протистоянні з Росією. Навіть якщо протистояння буде поглиблюватися – ЄС підтримуватиме Україну лише морально. Таку думку в коментарі УНН висловив експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
06
вересня 2011
Незалежний експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут під час прес-конференції в медіа холі агентства УНН розповів про можливі варіанти реформування НАК "Нафтогазу".
06
вересня 2011
Якщо не провести реструктуризацію НАК "Нафтогаз", то ця величезна компанія з колосальними боргами може потопити всю економіку України. Таку думку під час прес-конференції в медіа-холі УНН висловив експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
04
вересня 2011
Ультимативна позиція Російської Федерації щодо неперегляду газових контрактів прискорила процес реформування НАК "Нафтогазу України". Таку думку у коментарі УНН висловив керівник енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.
03
вересня 2011
2 вересня глава українського уряду Микола Азаров повідомив, що українська влада має намір ліквідувати компанію Нафтогаз України, що, за запевненням глави Кабміну, дозволить переглянути газові контракти з Росією. Але експерти запевняють, що навіть ліквідація Нафтогазу не допоможе Україні переконати Росію переглянути обсяг поставок блакитного палива і ціну на нього
03
вересня 2011
Попри всі заяви російської сторони, українська влада не піде на злиття НАК "Нафтогаз" із "Газпромом". Таку думку УНН висловив незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін, коментуючи заяву голови правління ВАТ "Газпром" Олексія Міллера про необхідність злиття двох компаній.
02
вересня 2011
Україна та країни Європи, які також домагаються перегляду умов закупівлі газу в російського "Газпрому", мають об'єднати свої дії в цьому напрямку.
31
серпня 2011
Україні необхідно розробити нову стратегію енергетичної безпеки. Вона може стати серйозним аргументом в газових переговорах з Росією. Таку думку УНН висловив народний депутат від Партії регіонів, радник Президента України Анатолій Кінах, коментуючи ситуацію, яка склалася в газових переговорах між двома країнами.
30
серпня 2011
З Литви до України до кінця серпня поточного року буде поставлено 80 тис. т бензину.
24
серпня 2011
Реструктуризація НАК "Нафтогазу України" не дозволить переглянути газові контракти з Російською Федерацією. Таку думку у коментарі УНН висловив незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін.
23
серпня 2011
В Україні найближчим часом буде проведено ряд аукціонів з виділення площ для видобутку сланцевого газу. Провідні компанії світу проявляють значний інтерес і мають намір взяти участь в аукціонах з виділення площ для розробки родовищ в Україні. Про це в ефірі "5 каналу" заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.
18
серпня 2011
Експерти вважають, що Україна має підстави звернутися в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма для зміни формули ціни на природний газ, закріпленої в контракті між російським "Газпромом" і Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України".
17
серпня 2011
Енергетичний експерт Михайло Гончар вважає, що Україна не передасть Російській Федерації свою газотранспортну систему через те, що після цього можна позбутися основної частки привабливих активів, які належать провідним українським олігархічним угрупованням. Таку думку він висловив у коментарі УНН.
16
серпня 2011
15 серпня візит міністра енергетики України Юрія Бойка до Москви закінчився нічим - Росія все ще не згодна знижувати ціну на газ і до того моменту, коли буде визначена компромісна ціна, ще далеко. У той же час експерти впевнені, що консенсус буде знайдено, і Україна Новий рік зустріне з блакитним паливом, а не в стані газової війни з Росією
15
серпня 2011
Глава правління альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик вважає, що в даний час між Україною та Росією вже йде холодна газова війна.
14
серпня 2011
За підсумками зустрічі президентів України і Росії в Сочі 11 серпня майже ніякої офіційної інформації не надійшло. Незалежні експерти вважають, що нинішня стагнація у відносинах між двома країнами вигідна Москві.
12
серпня 2011
Недивлячись на євроінтеграційні орієнтири Києва, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, як і прем'єр Володимир Путін, пов'язують можливість зниження ціни на газ для України з приєднанням країни до Митного союзу РФ, Білорусі та Казахстану. При такому розкладі, за думкою експертів, зміна умов українсько-російських газових домовленностей можливе в результаті політичних домовленостей.

09
серпня 2011
Зниження цін на нафту на світових ринках може вплинути на роздрібну вартість палива в Україні в кінці серпня-початку вересня, вважають експерти, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".
09
серпня 2011
Рівень видобутку і газу, і нафти в Україну падає через недостатнє вкладення коштів у розвиток галузі останні 10 років. Таку думку висловив експерт Інституту енергетичних досліджень Юрій Корольчук, коментуючи перспективи розвитку газонафтових розробок в Україну, передає кореспондент РБК-України.
05
серпня 2011
Створення спільних підприємств у галузі атомної енергетики відповідає інтересам України в обмежених масштабах. Про це сказав в ефірі одного з телеканалів керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи рік кооперації з РФ, повідомляє УНН.
05
серпня 2011
Подальші відкладання моменту публікації закону з продовження дії знижених акцизів на бензини і дизельне паливо дестабілізує паливний ринок України.
29
липня 2011
У переговорах між НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" напередодні підписання газових контрактів в 2009 році озвучувалася сума боргу "РосУкрЕнерго" перед "Газпромом" близько $2,8 млрд. Про це повідомив екс-глава НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина.
29
липня 2011
Незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін вважає, що економіка України хоча і зазнає відчутного удару, якщо не вдасться зменшити ціну на російський газ, але критичного наслідку це не матиме. Про це він сказав в ексклюзивному коментарі УНН.
28
липня 2011
У випадку, якщо на АЗС ціна на бензин марки А-95 нижче на 8-10 коп, ніж на сусідніх заправках, то це означає, що бензин неякісний. Про це повідомив РБК-Україна заступник директора НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев.
27
липня 2011
Заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев вважає, що ціни на нафтопродукти найближчим часом не зміняться. Однак з вересня відбудеться зростання ціни, оскільки тоді вводяться в дію поправки до Податкового кодексу, в результаті яких буде рости акцизний збір, що і призведе до подорожчання палива. Про це експерт сказав на прес - конференції, передає кореспондент УНН.
27
липня 2011
"Ситуацію в газово-енергетичному секторі нашої економіки потрібно змінювати і створювати таку модель, щоб газ коштував однаково для всіх споживачів". Про це сказав в ексклюзивному коментарі УНН експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.
26
липня 2011
Основний споживач російського газу в Європі - Німеччина - не зацікавлений у зростанні його імпорту, незважаючи на скорочення атомної генерації. "Газпром" на програмі закриття німецьких АЕС сподівався заробляти до 10 млрд євро щорічно, проте в реальності додатковий попит на його газ може виявитися вдвічі нижчим. Експерти вважають, що заодно це знизить і транзит газу через Україну. Про це пише видання "Комерсант-Україна". За словами джерела в апараті канцлера Німеччини Ангели Меркель, розрахунок "Газпрому" на додатковий попит на рівні 20 млрд кубометрів газу в рік "був спочатку невірний".
26
липня 2011
У газовому протистоянні України та Росії Києву можуть допомогти питання будівництва блоків на вітчизняних АЕС та ліквідація екологічного збитку від перебування Чорноморського флоту Росії в Криму. Таку думку висловив керівник енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар, передає кореспондент РБК-Україна.
21
липня 2011
Найближчим часом РФ навряд чи приєднається до модернізації української газотранспортної системи. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін, коментуючи початок модернізації "Уренгой-Помари-Ужгород".
18
липня 2011
Проект будівництва терміналу з прийому зрідженого природного газу (ЗПГ-терміналу) нарешті зрушив з мертвої точки. Чи зможе ЗПГ-термінал забезпечити урізноманітнення поставок природного газу в Україну, та чи стане термінал чинником у переговорному процесі з «Газпромом». Відповідь на ці запитання під час «Енергетичних дебатів», організованих Інститутом енергетичних досліджень, дав провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, — пише часопис «Главком».
15
липня 2011
Консультанти європейських фінустанов схиляються до того, щоб рекомендувати своїм замовникам відмовити Україні в наданні кредитів на модернізацію газотранспортної системи. Про це розповів провідний енергетичний експерт Центру Разумкова Володимир Омельченко.
14
липня 2011
Українська газотранспортна система може бути приватизована найближчим часом.
Таку думку висловив експерт Інституту Горшеніна Володимир Застава в коментарі, переданому УНІАН.
10
липня 2011
У Газпрома немає ні досвіду, ні технологій, ні інвестиційних можливостей, які відповідають актуальним потребам української нафтогазової сфери. Про це в ексклюзивному коментарі УНН заявив експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут.
08
липня 2011
Понад 80% українських компаній, що виготовляють паливні брикети та гранули, припинили випуск продукції, йдеться в звіті "Ринок біопалива Україні в 1-му півріччі 2011р.", підготовленому "Центром відновлюваної енергетики Fuel Alternative".
07
липня 2011
Україні вкрай необхідне впровадження нових технологій для підвищення енергоефективності всіх галузей вітчизняної економіки, і участь у Фонді Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля - один з механізмів досягнення цієї мети. Про це сказав Перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, коментуючи ратифікацію Верховною Радою Угоди про участь України в цьому Фонді, повідомили УНН в прес-службі чиновника.
05
липня 2011
Питання про коригування цін на газ для України може бути розглянуте при злитті "Газпрому" і "Нафтогазу України".
04
липня 2011
Парламентська більшість вже наступного тижня має намір схвалити закон, який дасть змогу уряду України змінити форму власності національної газотранспортної системи (ГТС), стверджує народний депутат України від блоку "Наша Україна - Народна самооборона", лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко.
04
липня 2011
В ексклюзивному коментарі УНН народний депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах, коментуючи умову Газпрому щодо знижок на газ заявив, що, хоч формула визначення вартості газу для України і створює великі ризики, але об'єднання Нафтогазу і Газпрому на даному етапі неможливе.
03
липня 2011
Будівництво терміналу зрідженого природного газу є актуальним проектом, реалізація якого принесе вигоду Україні Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін.
02
липня 2011
Після створення СП "Газпрому" і "Нафтогазу України", про експорт газу в Європу Україна може забути. Про це повідомив експерт з енергетичних питань Центру Разумкова Володимир Омельченко.
01
липня 2011
Міністр енергетики України Юрій Бойко та ВАТ "Газпром" 1 липня в Москві продовжать переговори з питання створення спільного підприємства "Газпрому" і "Нафтогазу України". Про це в рамках прес-конференції за підсумками річних загальних зборів акціонерів повідомив голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, повідомляє РБК.
30
червня 2011
Приєднання до єдиного європейського енергоринку допоможе Україні реформувати енергетичну галузь. Про це у коментарі УНН сказав колишній міністр палива та енергетики Юрій Продан.
29
червня 2011
Президент Віктор Янукович вважає доцільним заміщати споживання газу вугіллям.
29
червня 2011
Російська сторона не має реальних мотивів для серйозного, суттєвого перегляду газових контрактів, - таку думку УНН висловив колишній уповноважений Президента України по міжнародним питанням енергетичної безпеки Богдан Соколовский, коментуючи перспективи україно-російських газових переговорів, які проводять українська та російська сторони.
27
червня 2011
Україна може збільшити власний видобуток газу в найближчі п'ять років на 3 млрд. куб. м, порівняно з 2010 р., - до 23 млрд куб. м. Таку думку висловив екс-міністр палива і енергетики Юрій Продан в інтерв'ю журналу WEEKLY.UA.
27
червня 2011
Найближчим часом слід очікувати подорожчання бензину та дительного пального. Про це в ексклюзивному коментарі УНН повідомив колишній уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовский.
26
червня 2011
З часом Китай може запропонувати Україні нижчу ціну на газ, ніж Росія, завдяки видобутку сланцевого газу. Про це у коментарі УНН сказав директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар.
24
червня 2011
Запаси високооктанових бензинів на складах українських нафтопереробних заводів (НПЗ) знаходяться на надзвичайно низькому рівні внаслідок експорту українського пального до Російської Федерації, відзначають експерти консалтингової групи "А-95" (Київ).
21
червня 2011
"Територією України проходить стільки магістральних газопроводів, що жодна країна сьогодні не може з нами зрівнятися. Модернізація української ГТС коштуватиме, згідно з нашими розрахунками, в межах 3,5 млрд. доларів, що набагато менше всіх тих альтернативних шляхів, які пропонуються сьогодні в світі", - зазначив в інтерв’ю 5 телеканалу заявив заступник голови правління Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Вадим Чупрун, передає УНН.
21
червня 2011
Для України було б краще, якби вона самостійно видобувала нафту й газ на шельфі Чорного моря. Таку думку висловив УНН незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін, коментуючи створення на базі НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" спільного підприємства з розробки чорноморського шельфу.
20
червня 2011
Розробка Чорноморського шельфу вимагає особливих умов, зокрема дотримання найжорсткіших вимог безпеки, тому при закупівлі нової бурової техніки цьому питанню приділяється особлива увага. Про це сказав заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадим Чупрун.
19
червня 2011
Наступного тижня розпочнеться реалізація національного проекту з будівництва терміналу зрідженого газу на чорноморському узбережжі. Про це в ефірі одного з телеканалів сказав голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів.
17
червня 2011
Намагаючись довести, що Тимошенко погодилася на газ по 450 доларів з особистої зацікавленості, влада одним пострілом хоче вбити двох зайців: і заплямувати екс-прем'єра, і "збити" ціну на російський газ для України.
16
червня 2011
Прем’єр-міністр України Микола Азаров прогнозує, що через 10 років Україна зможе видобувати з власних родовищ 7-8 млн тонн нафти. Про це він сьогодні сказав, відкриваючи ділянку автодороги на Черкащині, передає кореспондент УНН.
14
червня 2011
Росія дуже зацікавлена в тому, щоб Україна зробила кроки з розірвання чинного газового контракту, які б поставили під загрозу постачання палива до Європи. Про це в ефірі українського телеканалу "Інтер" заявив Михайло Крутіхін, партнер консалтингової компанії RusEnergy
10
червня 2011
У найближчий час заміна російському газу в Україні не з’явиться, — вважає провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
09
червня 2011
Якщо Україна побудує термінал по прийому зрідженого газу, то протягом п’яти років може зменшити споживання природного газу на 10 мільярдів кубометрів. Про це у коментарі УНН висловив колишній міністр палива та енергетики Юрій Продан.
07
червня 2011
Ціни на газ для населення України підвищуватися не будуть. Про це в ефірі "5 каналу" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Євген Бакулін.
06
червня 2011
2 червня 2011 року президент Віктор Янукович підписав закон, що передбачає списання 24 млрд. грн. заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу перед державним бюджетом. Окрім того, законами списується заборгованість підприємств ПЕК одне одному в обсязі понад 27,8 млрд. грн., — повідомляє «Газета по-українськи».
05
червня 2011
Україна має колосальний енергетичний ресурс і дуже швидко може стати донором для інших країн. Про це в ефірі "5 каналу" сказав народний депутат, лідер "Української народної партії" Юрій Костенко, передає УНН.
03
червня 2011
НАК "Нафтогаз України" юридично може втратити монополію на транзит газу через створення спільного підприємства з Росією і європейською компанією. Про це у коментарі УНН сказав незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін.
03
червня 2011
Перший президент України Леонід Кравчук вважає, що Верховна рада не підтримає схвалений 2 червня парламентським комітетом законопроект про денонсацію харківських газово-флотських угод. Про це він заявив в інтерв'ю.
01
червня 2011
Алгоритми перегляду російсько-українських газових угод мають обговорюватися 7 червня 2011 року під час засідання Україно-російської комісії з питань економічного співробітництва. Україна наполягатиме на зниженні ціни на російський газ з 350 дол. до 240 дол. за тисячу кубометрів. В обмін на це Росія очікуватиме поступок від Києва — чи то у вигляді вступу до митного союзу, чи то створення спільного підприємства «Газпрому» та НАК «Нафтогаз України», — повідомляє часопис «Главред».
31
травня 2011
Галузеві фахівці відзначають, що у зв’язку зі зниженням цін на нафту на світовому ринку відбувається корекція вартості нафтопродуктів, — повідомляє мережеве видання «Економічна правда».
30
травня 2011
Віртуальну можливість перегляду цін на газ для України Росія тримає як наживку. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив директор енергетичних програм Центру "НОМОС" Михайло Гончар.
27
травня 2011
За словами експерта енергетичних програм Центру Разумкова Сергія Дяченка, Україна давно „проїдає” останні ресурси економіки СРСР і потроху наближається до межі.
25
травня 2011
«Нині важко сподіватися на перегляд газових угод з Росією, оскільки „Газпром” на це не налаштований», — заявив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко новинній службі «УНН», коментуючи можливий приїзд в Україну голови правління «Газпрому» Алєксєя Міллєра.
25
травня 2011
Ціноутворення в газовій сфері в Україні має бути наближене до європейського. Таку думку висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Сергій Дяченко, — повідомляє мережеве видання «Ю-бі-ар».
24
травня 2011
Координатор енергетичних програм Національного екологічного центру України Артур Денисенко вважає, що єдиною реальною альтернативою ядерній енергетиці в Україні є всеохоплююче тотальне енергозбереження. Про це він сказав під час прес-конференції в медіа-холі УНН.
24
травня 2011
"Нині важко сподіватися на перегляд газових контрактів з Росією, оскільки "Газпром" на це не налаштований", - заявив в ексклюзивному коментарі УНН провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, коментуючи можливий приїзд в Україну голови правління цієї компанії Олексія Міллера.
23
травня 2011
До 2030 року Україна може замінити 30 відсотків енергоносіїв відновлюваними джерелами енергії. Про це сказав на прес-конференції у медіа-холі УНН заступник директора Інституту відновлювальної енергетики Національної академії наук України Степан Кудря.
23
травня 2011
Найближчі 5-10 років Україна не зможе відмовитися від російського газу. Таку думку у коментарі УНН висловив голова правління Альянсу "Нова енергія України" Валерій Боровик.
22
травня 2011
Сьогодні ціна на російський газ для України при перегляді формули має бути у межах 200 доларів за тисячу кубометрів. Про це в коментарі УНН сказав незалежний газовий експерт Валентин Землянський.
21
травня 2011
Україна може втратити обсяги транзиту на кілька мільярдів кубометрів газу. Таку думку в коментарі УНН висловив незалежний газовий експерт Володимир Саприкін.
20
травня 2011
Ціна газу для України, якщо не буде переглянуто з Росією контракт, становитиме до кінця року більше 370 доларів за 1000 кубометрів газу. Про це сьогодні сказав під час українсько-російського відеомосту незалежний газовий експерт Володимир Саприкін, передає кореспондент УНН.
18
травня 2011
Ситуація на газовому ринку сприяє подальшому зростанню цін для України. Це пов’язано зі зростанням цін на нафту. Уряд України нарощує закупівлі в першому півріччі 2011 року, щоб зменшити обсяги закупівлі більш дорогого газу в другому. Але навіть найбільші українські сховища не дозволять зовсім відмовитися від щомісячної покупки газу в Росії, йдеться лише про частковий захист української економіки від зростання ціни. Таку думку агенції «Регнум» висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
17
травня 2011
Ціна на бензин А-95 на рівні 10 гривень є збитковою для нафтотрейдерів. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн.
16
травня 2011
Використання земель в чорнобильській зоні відчуження для вирощування біомаси і виробництва електроенергії могло б у рази збільшити виробництво відновлювальної енергетики в Україні. Таку думку в ході прес-конференції висловив голова Ради європейсько-українського енергетичного агентства Дейв Янг, передає кореспондент УНН.
12
травня 2011
Держава може впливати на ціну бензину лише через Антимонопольний комітет, щоб не давати можливості змови, сказав в ексклюзивному коментарі УНН голова парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, голова фракції НУ-НС Микола Мартиненко.
10
травня 2011
Росія може піти на перегляд газових угод у разі вступу України до митного союзу, об’єднання НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» чи появи на українському ринку «Росукренерго-2». Таку думку 4 травня 2011 року на прес-конференції озвучив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, — пише новинна служба «ЛігаБізнесІнформ».
07
травня 2011
Ціна нафти на світовому ринку падатиме, якщо курс долара буде зміцнюватися. Таку думку у коментарі УНН висловив директор енергетичних програм Центру "Номос" Михайло Гончар.
06
травня 2011
Можна прогнозувати, що у 2013 році, коли запрацює газопровід "Північний потік", транзит російського газу через ГТС України не перевищуватиме 70 мільярдів кубометрів, заявив в ексклюзивному коментарі УНН експерт з питань енергетики Олександр Нарбут.
04
травня 2011
Україна може повністю відмовитися від російського газу. Про це в ексклюзивному коментарі УНН сказав президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
04
травня 2011
Ціни на нафтопродукти в Україні найближчим часом не знизяться. Таку думку під час прес-конференції в медіа-холі УНН висловив заступник директора науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.
02
травня 2011
Державне регулювання ціни на нафтопродукти може змусити трейдерів утриматися від постачання бензину в Україну. Про це в коментарі УНН сказав експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн.
29
квітня 2011
Наразі в Україні немає економічно обґрунтованої ціни на газ та світло. Про це УНН в ексклюзивному коментарі розповів незалежний експерт з питань енергетики й економіки Олександр Нарбут, коментуючи чергове можливе підвищення тарифів на енергоносії для населення.
29
квітня 2011
Припинення Росією експорту бензину не є надто драматичним, оскільки цю нішу швидко займуть білоруські й литовські нафтопродукти. Про це заявив в ексклюзивному коментарі УНН директор енергетичних програм Центру "Номос" Михайло Гончар.
27
квітня 2011
У травні ціна за літр А-95 не подолає позначку в 11 гривень. Таку думку в ексклюзивному коментарі УНН висловив експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн.
21
квітня 2011
Президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-club» Олександр Тодійчук вважає, що внутрішня боротьба олігархів завдає шкоди розвитку України. Таку думку він висловив у відеоблозі на «Главкомі».
20
квітня 2011
Президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-club» Олександр Тодійчук вважає, що на сьогоднішній день ціна бензину в Україні має становити не більше 7 гривень.
19
квітня 2011
Використання альтернативних джерел енергії дозволить Харківщині заощаджувати на традиційних енергоносіях – газі та вугіллі, сказав у коментарі УНН президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
18
квітня 2011
Підписання Україною мирової угоди з компанією Vanco Prykerchenska Ltd. може стати хорошим сигналом для іноземних інвесторів і дозволить Україні зрушити з мертвої точки у розробці Чорноморського шельфу. Таку думку в коментарі кореспонденту УНІАН висловив президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-Club» Олександр ТОДІЙЧУК.
18
квітня 2011
Єгипетські родовища в нинішньому обсязі видобутку нафти суттєво не зменшать залежності України від Росії. Про це в коментарі УНН сказав незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін.
15
квітня 2011
Директор енергетичних програм центру "Номос" Михайло Гончар заявив, що позитивно оцінює ініціативу з приватизації генерацій.
05
квітня 2011
Зацікавленим у купівлі акції «Нафтогазу» і спроможним це зробити на сьогодні може бути тільки «Газпром», тому що «Нафтогаз» у своєму нинішньому не реформованому вигляді функціонує фактично поза правовим полем ЄС.
01
квітня 2011
Підписаний меморандум між Урядом і нафтотрейдерами повинен послужити мотивацією до збільшення обсягів переробки нафтопродуктів на вітчизняних заводах. Що в підсумку сприятливо позначиться на економіці держави та дозволить знизити відпускні ціни на бензин. Таку думку висловив в коментарі UBR.UA президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
30
березня 2011
У квітні електроенергія знову подорожчає, вже вдруге від початку року. Попереднє підвищення було в лютому, на 30 відсотків, і стосувалося лише населення, яке використовує понад 150 кіловат-годин на місяць у будинках без електроплит і понад 250 кіловат-годин у будинках з електроплитами і електрообігрівальними приладами. Тепер тарифи збільшили ще на 15 відсотків для всіх категорій.
29
березня 2011
"Зниження вартості нафти на світових ринках, на тлі успішних наступальних дій повстанців у Лівії, може призвести до фіксації цін на нафтопродукти в Україні в середньостроковій перспективі", - вважають експерти, опитані "Інтерфакс-Україна".
24
березня 2011
Антимонопольний комітет України знайшов винних у подорожчанні бензину наприкінці 2010 — початку 2011 року.
23
березня 2011
Антимонопольний комітет знайшов винних у подорожчанні нафтопродуктів. Цінам наказали йти вниз
21
березня 2011
Початок використання нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному режимі може зберегти українську нафтотранспортну галузь та позиції держави як транзитера нафти на європейському ринку. На цьому наголосив під час прес-конференції в УКРІНФОРМі "Моніторинг дій нової влади в енергетичному секторі у 2010 році. Прозорість та відповідність енергетичній безпеці України" президент Київського міжнародного енергетичного клубу (Q-club) Олександр Тодійчук.
17
березня 2011
Звичайно, при бажанні, трейдерів можна було б змусити дотримуватися встановленого коридору цін, однак, на думку аналітиків, такі жорсткі заходи з боку уряду можуть викликати дефіцит бензину.
16
березня 2011
"Уряд отримав у спадок енергетичне господарство не в кращому вигляді. Втім, обіцяні новою командою енергетичні реформи поки що так і не зроблені", - коментує для газети День Олександр Тодійчук, президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club".
15
березня 2011
Межі підвищення цін на газ для населення немає. Про це заявив президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук у програмі «Бізнес» на телеканалі «Перший діловий».
15
березня 2011
Якщо світові ціни на нафту будуть рости, а ціни на бензини в Україні заборонять підіймати, то трейдери можуть припинити ввозити в Україну нафтопродукти. Таку думку ексклюзивно для UBR.UA висловив президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
14
березня 2011
Щоб уникнути стрибків у цінах на бензин, Уряд країни має запровадити на ринку нафтопродуктів чіткі правила гри для всіх гравців. Таку думку ексклюзивно для UBR.UA висловив президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
14
березня 2011
Наміри державної компанії Нафтогаз України вийти на ІРО через півтора-два роки є позитивним кроком для української енергетики і для України в цілому, але у ці терміни їх не вдасться реалізувати - сказав Бі-Бі-Сі президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
12
березня 2011
Вибух на АЕС в японській префектурі Фукусіма показує, що людство, мабуть, ще не готове до повноцінного використання атомної енергетики. Про це заявив ІА "МОСТ-Харків" Президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club" Олександр Тодійчук.
11
березня 2011
Але різкого стрибка цін не було б, якби держава ліпше регулювала ринок пального, сказав Радіо Свобода президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
03
березня 2011
Конфлікти в арабських державах прискорили тенденцію до подорожчання нафти.
28
лютого 2011
Головна проблема альтернативної енергетики в Україні - відсутність грошей. Таку думку висловили експерти, які взяли участь у круглому столі в Інституті Горшеніна на тему "Альтернативна енергетика в Україні - проблеми та перспективи".
21
лютого 2011
Українська влада повинна боротися за зниження ціни на російський газ. Таку думку висловив в коментарі ІМК президент енергетичного клубу Q-club Олександр Тодійчук.
18
лютого 2011
Запуск газопроводу "Північний потік" не загрожує Україні зменшенням обсягів прокачування російського газу. Таку думку в коментарі ІМК висловив президент енергетичного клубу "Q-club" Олександр Тодійчук.

11
лютого 2011
"Враховуючи те, що "РосУкрЕнерго" має імідж проблемної компанії, вони можуть змінити назву і далі працювати під іншою назвою", – повідомив ІМК президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
10
лютого 2011
Рішення Росії про допуск до своєї ГТС незалежних виробників газу може бути прийнято з метою збільшення інвестиційної привабливості важкодоступних родовищ газу та нафти.
10
лютого 2011
У російського "Газпрому" багато проблем, викликаних кризою в газовій галузі, тому він позичив гроші у РосУкоЕнерго.
20
січня 2011
Українські нафтопереробні заводи не мають мотивації для розвитку. Україна сьогодні більшою мірою наповнена низькоякісними нафтопродуктами. Про це в коментарі ІМК сказав президент "Q-club" Олександр Тодійчук.
20
січня 2011
Відповідно до зобов'язань перед МВФ, Україна повинна буде провести чергове підвищення тарифів для населення на газ. До того ж, загальносвітові тенденції також диктують зростання рівня ціни. Про це повідомив у коментарі UBR.UA президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук.
19
січня 2011
В Україні ціна на газ буде зростати більш стрімкими темпами, ніж в інших країнах, які підписали контракт на постачання газу з "Газпромом", у випадку подорожчання нафти.
12
січня 2011
З дев’яти вугільних шахт Львівщини жодна не має інвестиційного проекту, чи то розробленої на наступні кілька років програми діяльності підприємства у ринкових умовах (бізнес-план), повідомив голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк. За розпорядженням міністра енергетики такий план фахівці повинні розробити впродовж місяця, бо галузь потребує негайного реформування, додав голова. На жодній з шахт немає ефективного менеджменту, каже Цимбалюк, і їх продукція є неконкурентною.
«2011 »
« Лютий »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28