Близько 20% автозаправних станцій (АЗС) України реалізують паливо сумнівної якості, вважає заступник директора науково-технічного центру (НТЦ) "Психея" (Київ) Геннадій Рябцев. Про це з посиланням на повідомлення "Інтерфакс-Україна" пише видання "Дело".
В Україну сьогодні немає можливості постачати газ із Норвегії. Про це сказав незалежний експерт з енергетичних питань Володимир Саприкін, пише УНН.
Без переведення всієї української газотранспортної системи на реверс, в Україну з Європи, у тому числі і з Норвегії, можна постачати до 1 мільярда кубометрів газу. Якщо ж мова йде про великі обсяги - необхідно будувати трубопровід. Таку думку висловив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Сергій Дяченко.
Російський "Газпром" констатує, незважаючи на заяви про намір скоротити імпорт до 27 мільярдів кубометрів “блакитного палива”, "Нафтогаз України" значно збільшив відбір природного газу.
Голова наглядової ради енергокомпанії "Київенерго" Іван Плачков вважає малоймовірним переведення ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, що перебувають в управлінні компанії, на спалювання вугілля.
Оцінка вартості української газотранспортної системи, яка почнеться після проведення оголошеного міністром палива та енергетики України Юрієм Бойком тендеру на визначення оцінювача, триватиме близько трьох місяців.
Дійсно сьогодні час нового мислення, нового бачення тих проблем, які є на Землі.
Україна планує розпочати переговори з провідними країнами-постачальниками газу, щоб диверсифікувати поставки "Газпрому".
У видобуток газу в Україні в 2012 р. інвестори можуть вкласти "декілька десятків млн дол". Про це РБК-Україна розповів головний стратег з енергетики компанії IHS CERA Девід Хоббс.
У найближчі роки Україна не зможе закуповувати у Росії менше ніж 22–25 млрд. куб метрів на рік. Про це у коментарі виданню «Тиждень» заявив провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко:
Експерт з енергетики Олександр Нарбут вважає, що успішним газовим переговорам з Росією заважає відсутність у нинішнього українського керівництва чіткої стратегії енергетичної політики.
На думку президента Київського міжнародного енергетичнрого клубу Олександра Тодійчука, Україна може підняти залучення неросійського газу та видобуток власного на новий рівень.
Україна володіє набагато більшими потенційними ресурсами природного газу, ніж прийнято вважати. Величезні можливості для підвищення видобутку газу в Україні можуть забезпечити ресурси нетрадиційного газу.
Експерт з енергетичних питань Богдан Соколовський вважає слабкою позицію України для того, щоб уникнути в судовому порядку санкцій за недобір російського природного газу.
Експерти газового ринку прогнозують продовження дискусії між Україною і Російською Федерацією про ціну та обсяги поставок газу в Арбітражному інституті Торгової палати Стокгольма.
Дозвіл компанії НАК "Нафтогаз України" на обмеження постачання газу до технологічного мінімуму підприємствам теплокомуненерго не вирішить проблему заборгованості тепловиків перед газовим монополістом, а від його впровадження може постраждати частина населення України. Таку думку УНН висловив енергетичний експерт Володимир Омельченко, коментуючи підписання Президентом Віктором Януковичем змін до закону про теплопостачання.
Для постачання російського газу до Європи, навіть у разі повного запуску «Північного потоку» та будівництва «Південного», українська газотранспортна система залишатиметься до певної міри незамінною. Адже цей шлях транспортування газу економічно вигідніший, а крім того, Україна має великі газові сховища, для зберігання великих обсягів газу. Крім того українська ГТС дешевша у використанні. Про це у коментарі УНН повідомив провідний експерт енергетичних програм Сергій Дяченко.
На шляху будівництва газопроводу "Південний потік" зняли ще одну перешкоду: Турція дозволила роботи в її економічній зоні Чорного моря. Втім, говорити про втрату транзитних позицій України поки що рано, говорять експерти.
Оцінка української газотранспортної системи на рівні $ 20 млрд, озвучена російською стороною, занижена як мінімум в два рази.