Коментарі експертів

10
лютого 2012
Експерти та вчені готові довести владі необхідність введення "зеленого" тарифу для біогазу
Група експертів та вчених підготувала аналітичні довідки та матеріали, які обгрунтовують необхідність введення "зеленого" тарифу на електроенергію, що виробляється з біогазу, повідомив президент Київського міжнародного енергетичного клубу "Q-club, член Української нафтогазової академії Олекснадр Тодійчук.
"Ми офіційно відправили листа на адресу Президента, уряду та голови Верховної Ради України зі своїми висновками та пропозиціями. Ми сподіваємося, що спеціалісти високого рівня с їхньої сторони дадуть оцінку, а якщо із чимось не погодяться - нададуть офіційну, науково обгрунтовану відповідь", - сказав він на прес-конференції в агенстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

За словами О.Тодійчука, встановлення "зеленого тарифу" на біогаз, в меньшій мірі є фінансовою підтримкою з боку держави і в більшій - демонтруванням поваги та розуміння розвитку цієї галузі з боку влади.

"Це одразу змінить на позитив інвестиційний клімат в нашій державі", - підкреслив експерт, нагадавши, що "зелений" тариф на отримання електроенергії з біогазу вже введений в 21 країні Європейського Союзу.

Він також запропонував, що накладання головою держави вето на підтриманий депутатами (349 голосів) законопроект про "зелений" тариф для елекроенергії з біогазу пов'язано із недоліками об'єктивної інформації в адміністрації президента.

В свою чергу, директор НТЦ "Біомаса", завідуючий відділом Інституту технічної теплофізики НАН України Георгій Гелетуха звернув увагу, що біогаз з часом може стати реальною альтернативою дорогого імпортного природного газу.

"Україна з розвитком сільського господарства буде мати ще більше ресурсів для отримання біогазу. На сьогодні цих ресурсів достатньо для виробництва 2,6 млрд.куб.м. еквіваленту природного газу в рік. При подальшому розвитку сільського господарства, як це прогнозують експерти ця цифра зросте до 8 млрд.куб.м.", - сказав він.

За його словами, у випадку прийняття рішення щодо "зеленого" тарифу для біогазу, в Україні 5-10 років можуть бути встановлені мінімум 4 тис. біогазових установки.

За даними експертів, термін окупності середньої біогазової установки вартістю EUR1,3 млн. з введенням "зеленого" тарифу складе 7-10 років, без тарифу - до 50 років.

"Ми маємо підтримати на шляху зародження та зросту цю галузь для того, щоб прийшо інвестор", - підкреслив О.Тодійчук.

При цьому він відмітив, що підтримка галузі, крім важливого екологічного аспекту та виробництва теплової та електроенергії з сільхозвідходів, дозволить створити реальну альтернативу у вигляді заміщення частини обсягів імпортуючого природного газу.

Як повідомлялося, на початку листопада 2011 року презмдент України застосував право вето до правок в закон "Про електроенергетику", пошируючи "зелений" тариф на електроенергію, що виробляєтсья з біогазу. Верховна Рада прийняла відповідні правки 6 жовтня: за це проголосували 349 народних депутати при необхідному мінімумі 226.

Парламентський комітет по ПЕК 16 листопада 2011 року вирішив звернутися до голови держави з проханням переглянути зауваження до закону про введення "зеленого" тарифу на електроенергію з біогазу. В ході засідання комітету по ПЕК заступник директора Інституту відновлювальної енергетики НАН України віктор Рєзцов підкреслив безосновність аргументів голови держави, начебто підтверджених висновками цього наукового закладу.

В той самий час Верховна Рада погодилась з пропозицією президента України та 9 лютого 2012 року відхилила законопроект про введення "зеленого" тарифу та електроенергію, що виробляється з біогазу.


За матеріалами: "Інтерфакс-Україна"

 [1-1] 

«2012 »
« Лютий »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29