Коментарі експертів

11
лютого 2012
Населенню можуть давати неякісний газ - експерти
Фахівці не виключають, що населенню можуть дійсно постачати низькокалорійний газ, який дає малу віддачу тепла. Таку думку Радіо "Свобода" висловили президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук та експерт з енергетичнх питань Юрій Корольчук.
"У нас, нажаль, не є розповсюдженим та системним контроль якості газу, так само як і якості електроенергії. Про це навіть ніхто не говорить", - каже Тодійчук.

Як розповів Корольчук, згідно газовим угодам 2009 року калорійність російського газу, який імпортується в Україну, має складати 7 тисяч 800 кілокалорій за спалення кубічного метра палива. Цей газ змішується з українським, калорійність якого складає близько 8 тис.кілокалорій. (Для порівняння, в європейських країнах, таких як Франція, Голандія чи Німеччина, які добувають газ, калорійність палива досягає 6 тис. кілокалорій). Далі він поступає в облгази, які мають пункти заміру палива.

Порядок контролю за якістю газа в Україні відбувається у відповідності з урядовою постановою 1999 року та наказом міністерства палива та енергетики 2004 року. Відповідно, якщо людина бачить, що якість газу вдома недостатня, зауважує Корольчук, потрібно звертатися в облгази з відповідною заявою.

"За цим наказом, побутовим споживачам газ має постачатися не нижче 7 тис.600 кілокалорій, - говоре Корольчук. - Якщо якість палива нижче 7 тис.400 кілокалорій, то, відповідно, має відбуватися перерахунок. Цей документ передбачає, що у випадку надання гаршої послуги, облгази повіинні повернути кошти населенню. Тобто, має відбутися перерахунок, підраховано, скільки було недопоставлено газу, поставлено гаршої якості та повернути споживачу ці кошти".

В той же час, за словами експертів, щоб мати гарантії, що експертизу провели прозоро, в Україні має бути створений незалежний орган, який би займався контролем якості енергопродуктів.

"Немає ніяких гарантій, - говоре Тодійчук. - Крім того людина знайде якусь лабораторію, яка має відповідний сертифікат та право проводити ці аналізи, і ця лабораторія зробить незалежний аналіз. А так вам всі скажуть, що все в порядку, невірно працює конфорка чи ще щось. Врешті, ви самі винні..."

А якби б постачальник газу знав, що такий контроль може бути, і якщо контроль виявить, що це низької якості газ та він лишиться ліцензії, лишиться такого бізнесу, чи заплатить крупний штраф, то це б дисциплінувало б посатчальників газу, впеснені експерти.


За матеріалами: "Главком"

 [1-1] 

«2012 »
« Лютий »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29