В аеропорту «Бориспіль» встановили перший в Україні «економайзер», що дозволяє отримувати до 20% теплової енергії з відходів роботи котла — диму і економити паливно-енергетичні ресурси.
Інноваційні технології опалення запровадили у рамках реалізації плану енергонезалежності від споживання газу.
Наразі економайзер потужністю 5МВт охолоджує дим на виході з котла з 120 до 50 градусів і дозволяє додатково отримувати до 20% тепла.
Як зазначив в.о. Генерального директора Міжнародного аеропорту «Бориспіль» Євгеній Дихне, альтернативне паливо та «економайзер» працюють на економіку підприємства.
«Введена в експлуатацію рік тому котельня на біомасі забезпечує теплом значну частину об'єктів аеропорту та вже дозволила зекономити близько 20 млн гривень, — розповідає фахівець. — А новий «економайзер» зробить нас ще менш залежними від імпортного газу”.
Подібні пристрої добре себе зарекомендували у країнах Балтії, які мають схожі з українськими системи теплопостачання. Зокрема, Литва в минулому опалювальному сезоні за допомогою економайзерів отримала 14% від всього обсягу теплової енергії країни.
За словами голови спостережної Ради ТОВ «Київ Грін Енерджі» Володимира Майстришина, Україна викидає дим з температурою вище 120 градусів на вітер.
«Законодавча норма Євросоюзу зобов'язує виробника теплової енергії встановлювати пристрій глибокого охолодження диму — «економайзер» — на котли потужністю понад 1 МВт, — розповідає експерт. — В нашій країні така норма поки відсутня».
На підприємстві сподіваються, що досвід дбайливого ставлення до теплових втрат і до навколишнього середовища слугуватиме практичним прикладом для тих, хто прагне знизити собівартість теплової енергії, і відповідно – ціни на тепло для споживачів.
На даний момент встановлений у 2014 році компанією «Київ Грін Енерджі» високоефективний та екологічний котел забезпечує «Бориспіль» 5 мегаватами енергії при 0% впливі на екологію. Перехід на використання біомаси дозволяє підприємству щомісячно економити понад 1 000 000 грн.
За матеріалами: «Ecotown.com»