Q Club

У Китаї будують один з найвищих та найбільш енергоефективних хмарочосів у світі

Суперхмарочос Ухань-Грінленд-Сентер (Wuhan Greenland Center), автором дизайну якого виступило архітектурне бюро Adrian Smith + Gordon Gill Architecture, будується в китайському місті Ухань (Wuhan). Ця 120-поверхова вежа стане третьою за висотою будівлею в світі і однією з найбільш енергоефективних споруд.

Згідно з планами будівельників, зведення хмарочосу буде закінчено в 2017 році і він отримає звання найвищої будівлі Китаю. Хмарочос матиме конусоподібну форму і дивовижну куполоподібну вершину з закругленими кутами, яка допоможе зменшити вітрові навантаження. Цьому також сприятимуть ряд фасадних прорізів, в яких також розмістяться системи для миття вікон, системи подачі повітря і механізми управління підйомними підлогами. Розміщення вентиляційних отворів на кінцях трьох ніг вежі є одним з найбільш інноваційних рішень, використовуваних при проектуванні будівлі, яке допоможе надати йому максимально аеродинамічну форму.

Хмарочос Wuhan Greenland Center отримає широкий ряд енергозберігаючих особливостей, які дозволять надвисокій споруді стати ще й найекологічнішою. Очікується що вежа економитиме до 51% енергії в порівнянні зі звичайними офісними будівлями, включатиме систему рециклінгу брудної води, випарну систему охолодження приміщень і енергоефективне освітлення.

«Ребра» суперхмарочоса виступають з його об’єму і покриті гладкими скляними панелями. Фасади будуть оброблені спеціальними фактурними компонентами. За їх навісною стіною прихована основа конструкції з композитного бетону і металевий остов.

«Ця архітектура являє собою комбінацію формальних стосунків (мистецтво) продуктивності і технічних аспектів (наука) продуктивності, яку ми називаємо виразом «Форма слідує за продуктивністю». Впускні отвори і купола знижують вітрові навантаження і, як наслідок, створюють більш ефективну структуру, в якій стійкі системи варіюються від передових технологій до досить простих, але ефективних рішень», – каже AS + GG Partner Гордон Джил (Gordon Gill).

У хмарочосі буде відведено під офіси близько 300 тис. кв. м, 50 тис. кВ. м. займатимуть апартаменти і елітне житло, 45 тис. кв. м. – готельних п'ятизіркових номерів, а на самій верхівці будівлі розташується закритий клуб площею 5 000 кв. м. і з висотою стель 27 м.

За матеріалами: «Ecotown.com.ua»

Теги