Q Club

Встановлення теплового лічильника за програмою співфінансування окупиться протягом одного місяця

У Києві на вулиці Ентузіастів запустили в роботу перший теплолічильник, який безкоштовно надала міська влада, а його проектування та монтаж оплатили мешканці будинку.

Як зазначив заступник голови Київської мiської державної адмiнiстрацiї Петро Пантелеєв, витрачені кошти повернуться за один місяць опалювального сезону.

«Мешканці будинку на вулиці Ентузіастів зібрали близько 30 тисяч гривень, що для окремої квартири склало у середньому 250 гривень, — пояснює чиновник. – Приміром, обігрів двокімнатної квартири площею 67 кв. м без лічильника у лютому обійшовся б у 875 гривень, а з лічильником — у 607 гривень, тобто на 267 гривень менше».

За словами Петра Пантелеєва, для мешканців багатоповерхівок, які хочуть пришвидшити встановлення приладу обліку, розроблено проект «Теплолічильник у житлі»: місто надає прилад, а жильці збирають необхідну суму на проект та монтажні роботи. “Житловий будинок на вулиці Ентузіастів став гарним прикладом об'єднання мешканців навколо ідеї підвищення енергоефективності, — сказав Петро Пантелеєв. — Наразі у КП «Група впровадження проекту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» на опрацюванні знаходиться ще 15 заявок киян на облаштування лічильника».

При цьому заступник голови КМДА наголосив, що міська влада планує протягом 2016 року повністю оснастити житлові будинки приладами обліку.

За матеріалами: «Ecotown.com.ua»

Теги