Q Club

IKEA почала продавати у своїх магазинах сонячні панелі

Шведська фірма IKEA оптимістично налаштована на продаж сонячних батарей, незважаючи на недавнє скорочення стимулювання цієї галузі. Сонячні панелі IKEA почала продавати з понеділка, хоча у Великобританії державні субсидії на встановлення сонячних батарей скоротилися.

Бажаючі зможуть замовити панелі в Інтернеті та в трьох «сонячних» магазинах, що з’являться у Великобританії до кінця літа – в Глазго, Бірмінгемі й Лейксайді. Компанія стверджує, що, незважаючи на низькі оптові ціни на електроенергію і скорочення до 65% «сонячних» стимулів з боку держави, технологія має сенс для британських домовласників.

«Наше дослідження показало, що третина домовласників дійсно хотіли б інвестувати в сонячну енергію, і більшість бачить у цьому можливість заощадити гроші», – сказала представник компанії Джоанна Ярроу. – Не дивлячись на те, тарифна ставка впала, ви все ще можете отримати 6% норму прибутку на геліоустановці. Побачити останнє 75% падіння сонячних потужностей, встановлених домовласниками, було гнітючим, але ми бачимо сонячне майбутнє».

Пропускна здатність розгорнутих невеликих сонячних енергетичних установок впала на 74% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Дослідження IKEA показує, що 60% з третини людей, які хотіли встановити сонячні батареї, зробили б це через економію на рахунках за електроенергію, а також тому, що середня сонячна установка повинна скоротити рахунки за електрику вдвічі. Типова система для двоквартирного будинку з 10 панелями буде коштувати від £ 4550.

Співробітники IKEA очікують, що панелі повинні бути встановлені протягом шести тижнів після запиту покупця. Компанія буде продавати полікристалічні і монокристалічні панелі. Останні більш ефективні і мають кращий естетичний вигляд.

John Sauven, директор організації Грінпіс у Великобританії, підтримує «сонячну авантюру» IKEA, кажучи:

«За останнє десятиліття стан справ змінився. Ціна на панелі знизилася, а їхня ефективність, навіть в похмуру погоду, підвищилася. В даний час сонячна енергія досить поширена для більшості з тих, хто готовий у неї інвестувати».

За матеріалами: «ecotown.com.ua»

Теги