Q Club

Дев'ята міжнародна конференція «Енергія з біомаси»

Ми щиро раді запросити всіх, кому небайдужі проблеми біоенергетики, взяти участь у роботі чергової Дев'ятої міжнародної конференції «Енергія з біомаси», яка відбудеться в Києві 24-25 вересня 2013 року.

Економічно доцільний потенціал біомаси в Україні становить понад 30 млн. т у.п./рік, що може забезпечити до 15% потреб країни в енергії. Реалізація цього потенціалу може призвести до заміщення близько 6 млрд. м3 природного газу на рік вже до 2020 року, скорочення викидів парникових газів на 13 млн. т СО2-екв/рік і створенню близько 20 тис. нових робочих місць. Вже зараз для виробництва енергії в Україні використовується 1,6 млн. т у.п. біомаси на рік, що становить 1,2% загального енергоспоживання.

Фактори, що сприяють розвитку біоенергетики в Україні:

  • Дія «зеленого» тарифу на електроенергію, вироблену з біомаси (мінімум 12,39 євроцентів/кВт ∙ год).
  • Продовження зростання цін на природний газ на кордоні України (середня ціна за 2012 рік — $425/1000 м3).
  • Реєстрація та розробка проектів «Енергія біомаси» і «Енергія біогазу» в рамках Національного проекту «Енергія природи».
  • Прийняття Україною наприкінці 2012 року зобов'язання в рамках Енергетичного Співтовариства досягти 11% ВДЕ в структурі загального енергоспоживання в 2020 році.

Фактори, які гальмують розвиток біоенергетики в Україні:

  • Прийняття Закону України № 5485 — VI від 20.11.2012, який встановлює дуже низький «зелений» тариф на електроенергію , вироблену з біогазу, вводить необгрунтовані вимоги щодо
    місцевої складової проектів і вводить некоректне визначення терміну «біомаса».
  • Планування в проекті оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року мізерно малого вкладу біоенергетики.
  • Продовження практики субсидування внутрішніх цін на природний газ для населення та ЖКГ.

Ці та інші нагальні проблеми сектору біоенергетики України та шляхи подолання існуючих бар'єрів будуть обговорені на конференції.

Попередні конференції, проведені в 2002—2012 роках, викликали великий інтерес в Україні та за її межами. У кожній з них взяли участь близько 200 вітчизняних і зарубіжних фахівців, включаючи більше 50 учасників з країн Європи та США . Ми впевнені , що Дев'ята конференція «Енергія з біомаси» буде не меншою за масштабом і посприяє практичній реалізації біоенергетичних проектів в Україні.

Голова оргкомітету конференції,
Георгій Гелетуха

Більш детальну інформацію можна знайти

Джерело: НТЦ «Біомаса»

Теги