Q Club

Енергія і середовище 2013

15-16 лютого 2013 р. у Національному Еколого-Натуралістичному Центрі відбувся захист робіт та церемонія нагородження переможців конкурсу шкільних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище 2013».

Вітальне слово учасникам захисту вимовив заступник Голови Громадської Ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України — Куцан Юлій Григорович; Голова Державного агентства екологічних інвестицій України — Якубовський Владислав Болеславович; Голова Президії Всеукраїнської Ради Українського Товариства охорони природи — Шевчук Василь Якович. У своєму виступі вони зазначили актуальність енергозбереження в наш час, а також важливість участі молоді у вирішенні цього складного питання.

Конкурс надав можливість учням презентувати свої ідеї щодо вирішення складних питань в сфері змін клімату, енергозбереження та використання відновлювальних джерел енергії, а також висловити свої погляди на енергетично незалежне майбутнє України.
В заході взяли участь 50 учнів з усієї України. Переможці конкурсу отримали подарунки від організаторів: за перше місце – планшет, за друге – фотоапарат, третє місце – мультимедійний плеєр або принтер.

За підсумками незалежного журі перші місця отримали: Волков Максим, з роботою «Використання сонячних фотоелектростанцій для енергозбереження та рішення екологічних проблем в Україні», Кривий Дмитро, з роботою «Використання відновлювальних джерел енергії на прикладі приватної садиби», Куриленко Віктор, з роботою «Експериментальне дослідження впливу форми та матеріалу електроду на інтенсивність перебігу процесу електролізу в енергетичній системі силової установки», Жукова Інеса, з роботою «Оптимізація процесу вирощування спіруліни з метою отримання біопалива», Цурік Григорій та Воропаєв Кирило з роботою «Врятуємо світ» та Сморгунова Катерина і Бабич Тетяна з роботою «Результати дослідницької роботи зі збереження та перерозподілу тепла в приватному будинку за допомогою радіаторного терморегулятора». Школярі, що отримали перші місця, продовжать захист своїх робіт на міжнародному рівні – їх роботи буде надіслано до Норвегії, де вони будуть змагатися з юними талантами з 18 країн світу, а переможець отримає цінний приз.
Спонсором призового фонду конкурсу в цей та в минулі роки традиційно виступила компанія Danfoss, яка заснувала спеціальну номінацію конкурсу «Роль радіаторного терморегулятора в збереженні енергії».
Міжнародний щорічний конкурс шкільних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» в Україні проводиться вже вдев’яте в рамках міжнародної освітньої програми SPARE (Шкільний проект з використання ресурсів та енергії). Організаторами конкурсу традиційно виступають екологічний клуб «Еремурус» та Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.
«Конкурс здійснювався з метою розвитку практико-орієнтованого підходу до освіти в області енергозбереження і спрямований на створення у дітей мотивації для збереження ресурсів та енергії, виховання у них навичок екологічно стійкого стилю життя. Підсумки конкурса вселяють надію, що енергетичне майбутнє України знаходиться в руках освічених, завзятих, зацікавлених людей!» — зазначила директор Екологічного клубу «Еремурус» Олена Мельникова.

За матеріалами: «Еремурус»

Теги