Q Club

Олександр Тодійчук: «Утверджувати філософію енергоощадливості потрібно передусім серед молоді»

«Одне з головних завдань у контексті енергоефективності сьогодні – спонукати молодь думати про енергозбереженя, сповідувати філософію енергоощадливості. У суспільстві має утвердитися думка, що культура енергозбереження – це частина загальної культури людини. Мусимо усвідомити, що ресурси вичерпні, і енергозбереження та енергоефективність – єдиний шлях у такій ситуації», – наголосив Олександр Тодійчук, президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-Club», на відкритті конференції-практикуму «Енергоефективний університет».

Конференція проходила за підтримки «Q-Club» у Київському національному університеті технологій та дизайну (КНУТД) у рамках Загальнодержавного тижня енергоефективності під егідою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, із яким Київський міжнародний енергетичний клуб також підтримує партнерські відносини.

Експерти «Q-Club» добре обізнані із проблемами формування енергоощадливої свідомості населення, адже одним із напрямів своєї діяльності визначили просвітницьку роботу, зокрема мають досвід проведення семінарів та тренінгів для волонтерів із питань енергозбереження.

«У популяризації ідеології енергоощадливості нам може дуже придатися досвід Німеччини, де побутові приклади ощадливого використання ресурсів, зокрема води й тепла, демонструються навіть у художніх фільмах. Зарубіжні зразки свідчать, що освіта молодшого покоління, причому починаючи з дитячого садка, також є надзвичайно дієвим інструментом. Так, у європейських країнах саме освіта найменших дітей позитивно вплинула на впровадження роздільного збору сміття», – розповів президент «Q-Club».

Питання залучення молоді – школярів та студентів – до енергозбереження у власних оселях та в будівлях шкіл і університетів стали одним із ключових питань конференції «Енергоефективний університет». Досвідом ділилися представники Київського національного університету технологій та дизайну, Національного технічного університету «КПІ», проекту USAID «Реформа міського теплозабезпечення» тощо. Також представники провідних вишів детально обговорили технічні, технологічні й управлінські можливості впровадження програм енергозбереження в університетах.

За словами ректора КНУТД І.Грищенка, така програма на рівні вищого навчального закладу включає кілька обов’язкових складових – енергоаудит, стратегію залучення коштів, пошук партнерів на рівні бізнесу та влади, систему контролю використання енергоресурсів і активну популяризацію енергоощадливих технологій та поведінки, що сформує у студентів культуру сучасного менеджера.

В рамках конференції було проведено і заходи для самих студентів, зокрема «Енергоефективний брейн-ринг». Для гри зібралось 5 команд з усіх факультетів КНУТД, а також багато вболівальників серед студентства та викладацького складу. Брейн-ринг відбувся у два етапи, по закінченню першого туру було визначено дві команди фіналісти. Після важкого змагання, з великим відривом по балах, переможцем стала команда факультету технологічного обладнання і систем управління. Фіналістів було нагороджено почесними дипломами від Державного агентства з енергоефективності, а також енергозберігаючими лампочками від «Q-Club».

Загалом під час самої гри як учасники, так і вболівальники відкрили для себе багато нових фактів про енергозбереження та енергоефективність, відновлювану енергетику та отримали корисні поради по заощадженню енергії вдома.

«Можна щиро порадіти, що університети активно долучаються до таких програм. Адже саме вони формують нове покоління, що буде більш успішним та цивілізованим», — наголосив Олександр Тодійчук.

За матеріалам «Q-Club»

Теги