Q Club

Прозорість діяльності видобувних галузей. Україна вибирає цей шлях, використовуючи міжнародний досвід

Ініціатива прозорості видобувних галузей (Extractive Industries Transparency Initiatives, ЕІТІ) — незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт забезпечення прозорості, що впроваджується в більш ніж 40 країнах світу. EITI вимагає проводити аудит здійснюваних компанією платежів і урядових доходів, пов'язаних з розробкою національних природних ресурсів.

17 жовтня Україна отримала статус країни — кандидата EITI, з зобов'язаннями керуватися стандартами Ініціативи прозорості у діяльності видобувних галузей та транспорті вуглеводнів.


20-21 лютого 2014-го року Київський міжнародний енергетичний клуб «Q- Сlub» за підтримки Інституту Моніторингу доходів (Revenue Watch Institute), Секретаріату EITI та Міжнародного Фонду «Відродження» провів тренінг для членів Багатосторонньої Групи Зацікавлених Осіб (БГЗО) EITI України в м. Києві.

Незважаючи на складну ситуацію в країні, але усвідомлюючи важливість процесу для майбутнього України, у тренінгу брали участь представники таких державних структур, як: Міністерство палива та енергетики, Міністерство вугільної промисловості, Міністерство економіки, Міністерство доходів і зборів, Державна служба геології та надр України, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики України; представники компаній НАК «Нафтогаз», Шелл і Шеврон та ряду авторитетних громадських організацій.


Учасники тренінгу протягом двох днів працювали над такими темами, як:
;
— необхідність прозорості у видобувному секторі України
— стандарти EITI;
— особливості надання прав на видобуток природних ресурсів;
— види доходів у видобувному секторі;
— державні компанії;
— субнаціональні перекази і соціальний вплив в рамках добувної промисловості.

Учасники також проаналізували робочий план БГЗО України, визначили перешкоди на шляху успішної реалізації ініціативи, найближчі кроки в цьому напрямку.
Високопрофесійні тренери Євразійського Тренінгового Центру з видобувних галузей Галіб Ефендієв і Інгілаб Ахмедов досить успішно провели навчання, відповіли на численні запитання та ознайомили з досвідом інших країн.
Євразійський Тренінговий Центр в найближчий час має намір провести подібні тренінги у двох інших регіонах України (Львів і Донецьк).

Довідка:У вересні 2009 р. Кабінет міністрів прийняв постанову № 1098 «Про приєднання України до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях», в якій зобов'язався імплементувати ЕІТI. З часом ці наміри були документально підтверджені перед Міжнародним валютним фондом, ЄС і в рамках партнерства «Відкритий уряд». 10 жовтня 2012 наказом № 785 Міненерговугілля була створена Багатостороння група зацікавлених осіб з питання імплементації ЕІТІ в Україні, в яку на паритетних засадах увійшли представники органів влади, видобувних компаній та громадськості.

За матеріалами Q-club

Теги