Q Club

Підписання відкритого листа до Президента України щодо «зеленого» тарифу на біогаз

9 лютого 2012 р. відбулась прес-конференція на тему: «Зелений» тариф на біогаз – ефективний крок до енергозабезпечення України».

Чи окупні інвестиції в біогазові установки? Хто буде ініціатором подачі нового законопроекту «Про внесення змін до статті 17-1 Закону України «Про електроенергетику» (щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу)»? Яка вартість типової біогазової установки? На ці та інші питання журналістів відповіли президент Київського міжнародного енергетичного клубу «Q-club» Олександр Тодійчук та директор НТЦ «Біомаса» Георгій Гелетуха.

Під час прес-конференції Олександр Тодійчук зосередив увагу на можливості біогазу стати реальною альтернативою проблемному російському газу й одним з ефективних джерел забезпечення енергетичної безпеки країни. «Біогаз це і електроенергія, і тепло, і біометан, що є прямим замінником природного газу», — наголосив президент «Q-club». Крім цього, пан Тодійчук зазначив, що «зелений» тариф є стандартною загальноєвропейською практикою, і вже 21 країна ЕС ввела «зелений» тариф на електроенергію отриману з біогазу.

В свою чергу, Георгій Гелетуха вважає, що, як сільськогосподарська країна, Україна має значні перспективи щодо розвитку біоенергетики, зокрема потенціал можна оцінити в 3000—4000 біогазових установок. При цьому він зауважив, що в Німеччині біогазові установки виробляють біля 2700 МВт електричної енергії, а це практично 3 блоки АЕС. Директор НТЦ «Біомасса» переконував, що виробництво і використання біогазу створить позитивний екологічний ефект й може сприяти виконанню планів по Кіотському протоколу, навіть за умови збільшення кількості використання вугілля у якості палива. Також відзначено і те, що серед технологічних плюсів біогазових установок є можливість підхоплення пікових навантажень, що суттєво спростить проблеми енергетиків.

Разом з тим, учасники заходу наголосили на необхідності підтримки галузі державою на початковому етапі, задля приходу інвесторів. Адже біоенергетика в перспективі зможе замістити до 8 млрд. м3 природного газу. А при сприянні влади та розгортанні відповідних програм, інвестиції в галузь можуть скласти до 30 млрд. гривень.
Учасники прес-конференції висловили сподівання, що їх почують, і буде прийняте виважене й фахове рішення щодо введення «зеленого» тарифу на біогаз в Україні.

Від імені експертної групи, що налічує більше 30 українських і міжнародних фахівців енергетичної сфери, Олександр Тодійчук й Георгій Гелетуха оприлюднили і підписали відкритий лист до Президента України, Прем`єр-міністра України та Голови Верховної Ради України. Лист містить пропозиції щодо запровадження «зеленого» тарифу на біогаз в Україні, як ключової умови подальшого розвитку біоенергетики. Крім того, учасники заходу запропонували розробити й забезпечити державну підтримку Національного проекту «Енергія біогазу» і внести питання розвитку біоенергетики та біогазових технологій в «Енергетичну стратегію України до 2030 року». До листа додані відповідні аналітичні та довідкові матеріали.

Довідково
9 лютого 2012 р. Верховна Рада України відхилила закон України «Про внесення змін до статті 17-1 закону України «Про електроенергетику» щодо вдосконалення системи тарифоутворення на електроенергію, яка виробляється з біогазу». Даний закон було ухвалено 6 жовтня 2011 року, а 27 жовтня Президент України повернув його до парламенту України зі своїм вето, запропонувавши депутатам скасувати його. Парламент України підтримав цю пропозицію.

Теги