Q Club

Відкриття Європейського тижня сталої енергетики на Хрещатику було зірвано через неузгодженість в роботі КМДА та структурних підрозділів столичного главку МВС України

Європейський тиждень сталої енергетики проходить у багатьох країнах Європи, маючи на меті поширення концепції енергозбереження, енергоефективності та альтернативної енергетики серед населення. «День сталої енергетики на Хрещатику» мав ознаменувати старт Європейського тижня сталої енергетики у Києві. Програма заходу включала конкурси та вікторини на екологічну тематику, пробіг електромобілів, майстер-класи для дітей та дорослих, екологічні ігри для дітей, флеш-моб за участю авто-муляжів, розроблених віденським професором Германом Кнофлахером, що вперше мали були представленими в Україні, та концерт. Через неузгодженість у роботі КМДА та структурних підрозділів столичного главку МВС України (ДАІ, Управління громадської безпеки) акцію було зірвано у демонстративний спосіб.

Захід координували 4 громадські організації (МГО Київський міжнародний енергетичний клуб «Q-Club», Екологічний клуб «Еремурус», АВЕ «Альтернатива» та Національний екологічний центр України), до проведення було залучено десятки партнерів і понад 50 осіб, в тому числі представників Національного гірничого університету (Дніпропетровськ), що здолали чималий шлях, аби показати киянам сонячний мобіль. Всі вони стали свідками нетактовної поведінки представників ДАІ. Сотні запрошених з маленькими дітьми розчаровано спостерігали за припаркованими електромобілями, які не пропустили на Хрещатик, нерозпакованими декораціями, ненадутими кульками та неврученими призами. Державна автоінспекція посилалася на відсутність розпорядження їхнього керівництва про допуск електромобілів у пішохідну зону у неділю, у той час як організатори тримали на руках оригінал розпорядження, підписаного головою КМДА О. Поповим, в якому зазначався дозвіл на вільний проїзд автотранспорту, та контрольний лист від Департаменту благоустрою КМДА. Збитки, яких зазнали організатори, сягають десятків тисяч гривень. Чи було це заплановано для запобігання поширення європейських енергетичних та екологічних стандартів мислення серед нашого населення, чи це черговий приклад неузгодженості роботи муніципальних та правоохоронних органів і невиконання розпоряджень КМДА, організатори заходу будуть з'ясовувати.

Єврокомісія обіцяє посприяти перенесенню заходу на неділю, 30 червня 2013 року, та одержати роз’яснення щодо ситуації, яка склалась.

За матеріалами: «Q-Club»

Теги