Q Club

А. Коболєв: Розпочато офіційне постачання природного газу з боку Словаччини в Україну

Розпочато постачання природного газу з боку Словаччини в Україну, повідомив глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, який бере участь в церемонії відкриття газопроводу «Вояни-Ужгород», який забезпечить реверсні поставки газу в Україну.
«Поїхали», — написав він на своїй сторінці в Фейсбуці. «Потрібно ще багато чого, але це важливий крок», — додав. А.Коболев.
За даними прес-служби українського уряду, у запуску газопроводу в промислову експлуатацію також взяли прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, прем'єр Словаччини Роберт Фіцо і директор департаменту внутрішнього енергетичного ринку Єврокомісії Клаус-Дітер Борхардт.
«Завдяки відкриттю реверсу зі Словаччини та можливістю для України придбавати газ в Європі, ми замістили 40% газу, який раніше купували у російської компанії» Газпром «на газ, купуємо і транспортуємо з Європи», — наводяться в повідомленні слова А.Яценюка.
Раніше глава «Нафтогазу України» повідомив про успішне завершення тестового прокачування газу зі Словаччини в Україну за новим маршрутом «Вояни-Ужгород» планову потужністю 27 млн ​​куб. м на добу.
Як повідомлялося, «Укртрансгаз» і Eustream 28 квітня 2014 підписали меморандум про взаєморозуміння щодо забезпечення реверсних поставок газу з боку Словаччини в Україну. Велику частину вихідних транспортних потужностей на газопроводі Вояни — Ужгород для поставок природного за маршрутом Європейський ринок газу — Україна до 2019 року викупив НАК «Нафтогаз України».
Повноцінні поставки газу в Україну з боку Словаччини прогнозуються з вересня 2014 року. Очікуваний обсяг поставок — до 27 млн ​​куб. м газу на добу.

Теги