Q Club

Азербайджан обговорює будівництво транскаспійського трубопроводу з ЄС та Туркменістаном

Азербайджан і Туркменістан обговорили пропозиції щодо будівництва трубопроводу для доставки туркменського природного газу до Європи через Каспійське море.

Прикаспійські держави також працюють над проектом угоди з Європейським союзом щодо надання політичної підтримки для трубопроводу, повідомив журналістам азербайджанський міністр промисловості та енергетики Натік Алієв у Баку.

«Туркменістан заявляє, що готовий продати близько 30 мільярдів кубометрів газу в рік у ЄС Союзі на своїх берегах Каспійського моря», — сказав Алієв, за його словами Азербайджан зі свого боку хоче, що туркмени продавали паливо на азербайджанському березі.

Посилений інтерес країн ЄС до диверсифікації власних джерел газу викликаний прагненням приборкати залежність від поставок з Росії, які були порушені кілька разів транзитом через Україну. Росія неодноразово висловлювала незгоду з ідеєю будівництва трубопроводу через Каспій, посилаючись на екологічні причини.

Пропонований Транс-каспійський газопровід є важливим елементом планованого Південного газового коридору ЄС, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Нагадаємо, після того, як європейський союз і Туркменістан досягнуто домовленості за проектом Транскаспійського газопроводу, азербайджанська сторона може розглянути можливість забезпечення транзиту газу через свою територію.

У вересні 2011 року минулого року Рада євросоюзу надав мандат на проведення переговорів між ЄС, Азербайджаном і Туркменістаном з будівництва Транскаспійського газопроводу.
Транскаспійський газопровід протяжністю близько 300 кілометрів планується прокласти від туркменського берега Каспію до азербайджанського, де він буде підключений до «Південного газового коридору». Переговори Туркменістану з Євросоюзом та іншими країнами про будівництво Транскаспійського газопроводу ведуться з кінця 90-х років минулого століття.

В ході переговорів з Азербайджаном і Туркменістаном ЄС має намір обговорити угоду з викладенням правових зобов'язань сторін, двосторонніх домовленостей, необхідних Туркменістану і Азербайджану для будівництва та експлуатації Транскаспійського трубопроводу, а також обговорити правову базу, яка буде застосовуватися до питання заповнення трубопроводу газом з Туркменістану, в тому числі визнання комерційних угод.

За матеріалами: «УНН»

Теги