Q Club

Білорусь вимагає від РФ знижку на газ

У ході переговорів Білорусі з Росією про перехід до принципів рівнодоходності у визначенні ціни на газ білоруська сторона запропонувала тимчасовий варіант знижки, передає «Комерсант» з посиланням на джерела.

Росія і Білорусь обговорюють два варіанти: принципи рівнодоходності для «Газпрому» російського і білоруського ринку в рамках Євразійського економічного союзу, де повинен бути запущений єдиний енергоринок, і ціна, за якою Білорусь купуватиме російський газ до кінця переговорів.

Білоруська сторона вимагає, щоб до запровадження принципів рівнодоходності РФ надала знижку в 25 доларів за 1 тис. куб. м газу до базової ціни. На даний момент базою для формули розрахунку є ціна газу в Ямало-Ненецькому Автономному Окрузі, де оптова ціна на газ найнижча в Росії — близько 32,4 долара без ПДВ. З урахуванням знижки основа розрахунку 6,5 доларів на 1 тис. кубометрів виявиться майже в три рази нижче середньої собівартості видобутку в РФ.

Мова йде про знижку в 25 доларів до кінцевої ціни на газ. Зараз кінцева ціна газу для Білорусі складає 142,4 долара за 1 тисячу кубометрів при середньоєвропейській ціні на газ «Газпрому» в 185 доларів.

Міненерго РФ і «Газпром» від будь-яких коментарів поки відмовляються.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що знижка на газ на осінніх переговорах з РФ заощадила Україні 1 млрд гривень.

За матеріалами: «РБК-Україна»

Теги