Q Club

Через підзвітність до відповідальності — фотозвіт

Україна на шляху створення незалежного моніторингу ресурсних і фінансових потоків від видобутку традиційних і нетрадиційних вуглеводнів в рамках угод про розподіл продукції. Центром Номос, Київським Міжнародним Енергетичним Клубом «Q-Club» за фінансової підтримки Європейського Союзу на базі Івано-Франківського університету нафти і газу у м. Івано-Франківськ 14-15 квітня 2014 року проведено освітньо — інформаційний тренінг для представників громадськості та владних структур Івано-Франківської області .
Мета тренінгу – залучення висококваліфікованих фахівців та представників громадськості до глибокого вивчення правової бази та міжнародного досвіду у питаннях захисту інтересів місцевих громад при підготовці угод про розподіл продукції, формуванні та використанні спеціальних компенсаційних фондів та фондів на розвиток територій, на яких діють вказані угоди, а також організації незалежного моніторингу всіх процесів пов’язаних з видобутком корисних копалин.
Учасники тренінгу використали для обговорення найбільш актуальні в Івано-Франківській області проекти та розпочали підготовку своїх пропозицій по вдосконаленню правової бази України і створенню спеціальних просвітницьких програм для місцевих громад.
Особливістю заходу стало те, що активну участь у ньому прийняв професорсько-викладацький склад Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, зокрема, ректор ІФНТУНГ проф. Є.І.Крижанівський та проректор з наукової роботи проф.О.М.Карпаш.(Фото 1).
Розпочав захід виступ О.С.Тодійчука, президента Q-Club, який привітав учасників, охарактеризував основні особливості поточного стану енергетичного сектору України, його проблеми, роботу громадських організацій з просування ідей прозорості та відповідальності, успіхи в рамках попередніх проектів. (Фото 2).
М.М.Гончар, керівник проекту від Центру Номос, зробив короткий екскурс в історію роботи над проблематикою прозорості в енергетичному секторі України, охарактеризував у презентаційному матеріалі основні проблеми поточної складної ситуації та представив основні ідеї проекту.(Фото 3).
Т.Ратувухері, експерт проекту з питань фінансового менеджменту, презентував макроекономічне місце енергетичного сектору в системі державних фінансів та зробив аналіз даних про роль енергетики в економічному портфелі Івано-Франківської обл.(Фото 4).
А.Чубик, координатор проекту від Центру Номос, представив пропозиції з розвитку діалогу між громадськими організаціями та органами влади в рамках участі у проекті, зокрема, через спільну розробку стратегії Івано-Франківської обл. з управління можливими майбутніми доходами від видобутку вуглеводнів. (Фото 5).
Під час дискусійних блоків учасники тренінгу задавали різноманітні запитання. (Фото 6).
Проф. Петровський про своє бачення використання регіональних доходів від видобутку вуглеводнів. (Фото 7).
Жвава дискусія продовжувалася в перервах між сесіями.
За матеріалами «Q-Club»Теги