Q Club

ДТЕК витратив 1 млн грн на енергоосвітню програму

6 лютого відбувся офіційний запуск проекту ДТЕК для київських шкіл. Компанія інвестувала понад 1 млн грн на закупівлю устаткування (наприклад, тепловізорів) та методичну підтримку програми.

У цьому проекті візьмуть участь учні 6-8 класів, які будуть розробляти теорії як зберегти енергію, а п'ять кращих теорій ДТЕК втілить в життя. У проекті беруть участь 11 київських шкіл. Теорії почнуть розроблятися за підсумками прослуховування курсу «Основи теплопостачання та теплозбереження». Завдання, поставлене перед школярами — розробити проект, спрямований на скорочення споживання електроенергії та тепла в своїх же школах.

«Наше завдання — привести людей до розуміння значущості енергоефективності, навчити берегти тепло, знижувати свої витрати на енергію. Унікальність проекту» Енергоефективні школи «в тому, що учні будуть не тільки в теорії вивчати, як виробляється тепло і як уникнути його втрат», — підкреслила керівник департаменту з соціального розвитку ДТЕК Вікторія Гриб.

Про імплементацію проекту в гімназії № 178 Солом'янського району м. Києва, де відбулася презентація нової програми, почали говорити ще восени. «Впровадження такого проекту корисно як для вчителів, так і для самих школярів. Зрозуміло, що закривати крани і вимикати світло дітей вчать і будинки, але є ж нові тенденції, яким діти можуть навчити своїх батьків», — говорить Ірина Головатенко, мама двох учнів школи. У планах ДТЕК забезпечити школярам відвідування енергопостачальних підприємств (в даному випадку, «Київенерго»), а на уроках з енергозбереження діти будуть на практиці здійснювати енергоаудит будівель, готувати власні проекти. «Діти зможуть заробити гранти для своїх шкіл і на своєму досвіді відчути результат», — коментує ініціативу ДТЕК Вікторія Гриб.

Старт цього напрямку в Україні дав проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Реформа міського теплозабезпечення». Тепер ДТЕК буде впроваджувати програму «Енергоефективні школи» самостійно. Після завершення пілотної версії в Києві досвід проекту буде поширений на інші міста присутності ДТЕК, першим з яких, як планується, стане Дніпропетровськ.

Даний проект є частиною програми ДТЕК «Енергоефективність у комунальному секторі». Сама ж спрямована на зменшення споживання електроенергії і тепла різними навчальними закладами, щоб поведінка громадян стало більш енергоефективним. Фінансування ДТЕК і виконання даної програми здійснює Інститут місцевого розвитку. Основою навчального курсу стала програма американських шкіл Green School.

За матеріалами: «Дело»

Теги