Q Club

ЄБРР інвестував у альтернативну енергетику України понад €300 млн

За шість років ЄБРР у рамках двох програм інвестував у альтернативну енергетику України понад €300 млн.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на аналітичний центр компанії EIG Engineering.

Зокрема, Європейський банк реконструкції та розвитку в рамках програми підвищення енергоефективності (UKEEP) в період з 2007 до 2013 року надав Україні кредити на загальну суму $220 млн дол , а також за 2012—2013 роки виділив близько €100 млн за програмою фінансування альтернативної енергетики (USELF), йдеться в документі.

У повідомленні наголошується, що кредити, надані ЄБРР, дозволили створити понад 15 тис. робочих місць у сфері відновлюваної енергетики.

Крім того повідомляється, що розвиток альтернативної енергетики вимагав вкладень у створення матеріально-технічної бази, будівельну та інші суміжні галузі, що в результаті створило як мінімум 75 тис. нових робочих місць.

«Відчутний ефект отримано в біоенергетичної галузі, оскільки будівництво і діяльність БіоТЕС і БіоТЕЦ означає розміщення додаткових замовлень на збирання і заготівлю біопалива в лісгоспах та аграрних підприємствах», – зазначили автори документу.

Водночас вони зазначили, що EIG Engineering вже створила близько 1000 робочих місць, задіяних у будівництві Іванківської біоелектростанціі (Київська область).

real-economy.com.ua

Теги