Q Club

Експертний аналіз Оновленої енергетичної стратегії України

13 вересня 2012 р. Представництво Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні разом із Національним екологічним центром України, Київським міжнародним енергетичним клубом «Q-Club» та громадською організацією «Екоклуб» провели експертний круглий стіл «Енергетичне майбутнє України: енергоефективність, економічність, екологічність? Експертний аналіз Оновленої енергетичної стратегії України».

Прогнозування та моделювання енергетичного балансу країни є однією з основних функцій Енергетичної стратегії України до 2030 року. Бо саме структура енергетичного балансу дає відповідь на питання за рахунок яких внутрішніх та зовнішніх енергетичних ресурсів країни буде забезпечувати потреби в енергозабезпеченні промисловості, бізнесу, громадян. Тобто структура енергетичного балансу формулює пріоритети розвитку енергетики України на найближчі 15-20 років з врахуванням економічних, геополітичних, технологічних, безпекових та екологічних факторів.

Запропонований для громадського обговорення проект оновленої Енергетичної стратегії України говорить про те, що до 2030 року вагомими складовими енергетичного балансу країни стануть вугільна галузь, атомна генерація, газ власного добутку та частково відновлювальні джерела енергії.

Саме тому незалежні експерти з різних енергетичних галузей, неурядові організації та аналітичні центри дали оцінки Оновленій Енергетичній стратегії України на період до 2030 року. Адже, Енергетична стратегія є одним з головних документів країни, оскільки її дія має безпосередній вплив на конкурентоспроможність держави, національну безпеку, її міжнародний імідж і всі сектори економіки.

У вступному слові, директор Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Кирило Савін закликав до цікавого та конструктивного діалогу і наголосив на важливості співпраці держави з громадянським суспільством і активного обговорення в експертному середовищі.

Олександр Тодійчук – президент Київського міжнародного енергетичного клубу – підтвердив великі можливості та потенціал України в розвитку альтернативної енергетики, поділившись цікавим фактом, що на даний час подано таку кількість проектів по відновлюваним джерелам енергії, яка б могла замінити два атомних реактора.

Зокрема, Крейг Морріс, засновник порталу Petite Planet, автор публікацій з проблем енергетики та клімату, розповів про ситуацію та роль відновлювальних джерел енергії в Німеччині. Він наголосив на зростанны потужностей вітрових парків та сонячних полів та великі об’єми електроенергії, що німці отримують від «зеленої енергії».

Директор Центру «Номос» і знаний енергетичний експерт Михайло Гончар дав всеохоплюючу оцінку оновленої Енергетичної Стратегії України.

Окрім вищенаведених доповідачів, своїми поглядами та напрацюваннями поділилось багато відомих експертів і представників влади. Загалом вдалось підтримати дуже жваву і неординарну дискусію.

Результатом такого обговорення стануть сформульовані на даному заході рекомендації експертів щодо вдосконалення оновленої Енергетичної стратегії України.

Q-Club

Теги