Q Club

У Західній Австралії були оприлюднені нові проекти положень щодо видобутку сланцевого газу за допомогою технології гідравлічного розриву пласта – фрекінгу

У Західній Австралії оприлюднено нові положення, що стануть підгрунтям для початку комерційного видобутку сланцевого газу за допомогою технології гідравлічного розриву пласта.

Відомо, що в Західній Австралії зосереджена п'ята частина світових запасів сланцевого газу – природного газу, що добувається за допомогою методу гідророзриву сланцевих порід на глибині декількох тисяч метрів.

Нові положення охоплюють моніторинг водних ресурсів та контроль пробурених свердловин, надаючи, таким чином, більше повноважень Західноавстралійському Департаменту гірничої промисловості та нафтопродуктів.

У випадку порушень компанії зіткнуться з більшими штрафами та навіть можуть бути притягнуті до відповідальності з подальшим закриттям свердловин.
Нормативні документи будуть відкритими для громадського обговорення до кінця травня.

Енергетична компанія Buru Energy планує почати тестові буріння на півночі держави в Пустельному басейні (Кеннінг) на масиві Кімберлі вже у квітні.

Компанія планує здійснити 32 гідророзриви на глибині від 2 до 4 кілометрів в чотирьох існуючих свердловинах з використанням 31 мегалітра води.

Проте, були оскарження рішення про надання дозволу на фрекінг без попередньої офіційної екологічної оцінки Агенства з охорони навколишнього середовища.

Агенство з охорони навколишнього середовища стверджує, що проект є
«маломасштабним» і навряд чи матиме істотний вплив на навколишнє середовище.”

Держава заявила, що будь-які потенційні ризики можуть контролюватися Агенством.
Державне парламентське розслідування щодо можливих наслідків гідравлічних розривів у Західній Австралії буде розпочато в п'ятницю.
Дослідження отримало понад 100 заяв від груп, занепокоєних можливим впливом на водні ресурси, навколишнє середовище та здоров'я.
У своїй заяві Water Corporation of WA наголошує на можливих ризиках у господарсько – водному постачанні, пов'язаних з видобутком нетрадиційного газу і гідравлічним розривом.

Корпорація попереджає, що надання доступу до громадських джерел питної води, яка могла б використовуватися для фрекінгу, за умов неналежного управління, може призвести до забруднення та підвищеного ризику для здоров'я населення, тому що «нагляд може тільки зменшити забруднення, а не знищити його.»

Минулорічні дослідження Австралійської Ради Наукових Академій показали, що не було зафіксовано жодного випадку, пов'язаного з видобутком сланцевого чи газу щільних порід, коли б потоки газу випадково зіткнулися з джерелами води і призвели до забруднення.
Уряд Західної Австралії наголошує на тому, що охорона водних ресурсів є пріоритетною і всі хімічні речовини, що використовуються в свердловині повинні бути безпечними і загальновідомими.

Стало відомо, що починаючи з 2005 року в державі було пробурено 15 свердловин для дослідження ресурсів сланцевого та газу щільних порід.
В цілому, починаючи з 1958 року, в державі на острові Barrow було проведено фрекінг більш ніж у 780 свердловинах.
Комерційне виробництво ресурсів сланцевого газу Західної Австралії планується через 5-10 років.

abc.net.au

Теги