Q Club

Енергетичну безпеку України можна забезпечити терміновим розширенням реверсу — відео

Експерти закликали невідкладно вирішити питання реверсу природного газу для заміщення більш дорогого російського газу на європейський. «Існує небезпека, що до 10-15 квітня біля нас не буде газу ні імпортного, ні в сховищах, а власний видобуток без «Чорноморнафтогазу» складе лише 54-55 млн. кубічних метрів на добу», — попередив Олександр Нарбут, президент Київського інституту енергетичних досліджень. Експерт нагадав, що традиційний ринковий дефіцит закривався за допомогою природного російського газу, також було багато очікувань у сфері видобутку нетрадиційного газу і розробки шельфу, що тепер малоймовірно. «Проблеми «Нафтогазу» з оплатою імпорту природного газу можуть призвести до того, що ми отримаємо попередження від «Газпрому», що він переводить умови договору на передоплату”, — підкреслив він.

Олександр Тодійчук, президент Міжнародного Київського енергетичного клубу, підкреслив, що, оскільки сьогодні українська енергетика працює фактично в умовах війни, повинні прийматися екстрені рішення. «Розмови про підписання меморандуму з Словаччиною тривають вже два роки … У 2009 р. питання про реверс з Чехії до Словаччини було вирішене за одну ніч. В Україні технічні можливості є, і реверс може бути здійснений швидко. Заходи повинні стосуватися розширення ліцензійних можливостей поставок газу по імпорту по угорському напрямку і принципово іншого підходу по роботі «Нафтогаз» і «Укртрансгаз» особливо, який повинен стати повноцінним оператором в європейській моделі, забезпечуючи рівний доступ до реверсних поставок».

Олександр Тодійчук закликав інженерний склад, технічних фахівців і політиків терміново об'єднатися для налагодження реверсного потоку зі Словаччини: «Необхідно побудувати 300 м трубопроводу і вузол вимірювання газу, коштує це близько 20 млн. євро. 300 метрів трубопроводу в екстрених умовах будуються за один день, в звичайних — за тиждень».
Також експерти пояснили, що для забезпечення газом подальшого опалювального сезону необхідно найближчим часом закупити дешевий річний газ на ринку.

Теги