Q Club

Ера дешевих нафти та газу пройшла — Азербайджан

Азербайджан готується і надалі мати зиск від сприятливого для виробників цінового середовища на світовому нафтовому та газовому ринку.

Міністр промисловості та енергетики Азербайджану Натік Алієв заявив, що ера дешевих нафти та газу пройшла, і очікується лише збільшення цін на енергоносії.

«Це пов’язано не тільки з певними геополітичними процесами, але й з підвищенням витрат на виробництво на фоні більш жорстких вимог до питань захисту навколишнього середовища та інших. Тому, якщо до цього видобуток бареля нафти коштував 4-5 доларів, сьогодні ця цифра складає 35-40 доларів. Зокрема, у випадку падіння цін на нафту, розвиток багатьох родовищ у світі стане неприбутковим», сказав Алієв.

«Протягом минулих 100 років половина первинних нафтових та газових ресурсів на Землі була використана. Теперішніх ресурсів достатньо людству на 60 років. Попри той факт, що деякі експерти кажуть, що є великі поклади вуглеводнів в Арктиці, ми маємо розуміти, що це поклади, важкі до видобутку та капіталомісткі. Тому, щоб підтримувати вуглеводневі запаси на теперішніх рівнях до 2035 року, необхідні інвестиції в 36 трлн. доларів», сказав Алієв.

За матеріалами: «ABC.az»

Теги