Q Club

ЄС пропонує Україні і Росії тимчасове рішення щодо газу

Євросоюз, Росія і Україна домовилися продовжувати офіційні тристоронні консультації щодо газу. Про це комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер заявив у вівторок, 26 серпня, ввечері в Мінську.

«Нашою метою було і залишається уникнути в найближчі місяці будь-яких проблем, пов'язаних з безпекою постачань газу для всіх 28 країн ЄС, плюс держав Західних Балкан, а також України та Молдови. Тому ми повинні щось зробити, і я зробив пропозицію дійти проміжного рішення», — повідомив Еттінгер.

Він нагадав, що два позови сторін чекають рішення арбітражного суду в Стокгольмі.

“Але цей процес займе 12-15 місяців, і ми не можемо чекати рішення зі Стокгольма, нам потрібно тимчасове рішення для найближчої зими. Ми домовилися продовжувати консультації, і, може бути, ми зможемо прийти до проміжного рішення та тимчасової ціни. І так як тут була конструктивна атмосфера, то я впевнений, що сьогодні у нас є деякі загальні підходи для нашої наступної тристоронньої зустрічі. і газ, може бути, відкриє двері для всього політичного процесу високого рівня протягом наступних тижнів і місяців “, — зазначив заступник голови Єврокомісії.

Нагадаємо, раніше Гюнтер Еттінгер повідомив, що Єврокомісія розробляє кризовий сценарій на випадок повного припинення поставок газу з Росії до держав Євросоюзу.

http://ukranews.com

Теги