Q Club

Франція просувається в дебатах щодо використання ГРПМіністр промислового відновлення Франції, Арно Монтебург, має намір опублікувати звіт на захист нової експериментальної техніки «чистого» гідророзриву.

Ця техніка вже була висвітлена в звіті Парламентського комітету з оцінки наукових та технічних рішень в листопаді 2013 року, і полягає у використанні «фторпропану» (насправді, гептафторпропану також відомого під назвою «негорючий пропан” NFP), тобто «чистої» технології, запропонованої американською компанією ECorpStim. Ця негорюча рідина отримана з пропану в даний час використовується в якості пропеллента в інгаляторах для лікування астми та у вогнегасниках.

Пропан, «побратим» негорючого пропану, вже використовувався для проведення ГРП, при цьому він дає можливість не використовувати воду, і мало або взагалі не використовувати хімічні речовини. Основним недоліком стало те, що цей метод вимагає кілька сотень тонн легкозаймистого пропану, зберігання якого вважається небезпечним.

Негорючий пропан, хоча й жодного разу не був застосований на практиці, представляє ті ж самі переваги, що й звичайний пропан, однак, будучи незаймистим, є на 100% позбавленим промислових ризиків. Проте така технологія є дуже дорогою, що може зробити її нерентабельною. Окрім того, технологія не є повністю безпечною для клімату, адже негорючий пропан становить 0,05% загальних викидів парникових газів, за інформацією парламентського комітету. Таким чином, ризик–менеджмент передбачає суворий контроль для запобігання викидів газу в атмосферу на всіх етапах виробництва. Як зазначає джерело в промисловості, ознайомлене з умовами використання даного газу, негорючий пропан є важкодоступним та дорогим у виробництві у великих кількостях, посилаючись на поточний рівень цін більше 10 євро за кг. Крім того , ЄС прагне до скорочення використання фторовмісних газів на 80 % до 2030 року для боротьби з глобальним потеплінням.

Як заявляє міністр Монтебург, він сподівається переконати президента Оланда, сприяти просуванню досліджень в сфері чистих технологій видобутку нетрадиційного газу.

«Стратегія XXI» за матеріалами

Більше інформації про сланцевий газ у Франції

Теги