Q Club

Газовий суд між Росією і Україною може затягнутися на рік

Українська сторона не залишає надії домовитися про зниження цін на газ без розгляду в Стокгольмському арбітражі

Україна розраховує, що Стокгольмський арбітраж прийме рішення по спору між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» (РФ) менш ніж за один рік. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан.

«Може розглядатися (позов до арбітражу — Ред.) і до року. Але ми вважаємо, що арбітраж повинен врахувати ту ситуацію, яка є на сьогоднішній день. Він може прийняти рішення і за більш короткий термін», — сказав він в інтерв'ю «Главкому».

За словами Продана, в даний час «йде рутинна процедура: обираються арбітри, узгоджується, якою мовою вестиметься розгляд — російською або англійською, працюють юристи з обох сторін».

Продан також висловив готовність України вирішити питання щодо ціни на російський газ для країни та оплати Києвом заборгованості за раніше поставлений газ до прийняття арбітражем остаточного рішення.

«Звичайно, якщо буде можливість домовитися (а Росія в таких схожих арбітражах таки намагалася домовитися), тоді домовимося. Можемо домовитися і на тристоронніх переговорах. Наші пропозиції, взагалі, були такими: поки йде арбітраж, давайте знайдемо компромісну ціну, за якою будемо розраховуватися. Ми закриємо платежі за узгодженою ціною. Але за завищеною ціною, що нам пропонують, ми не будемо купувати газ», — зазначив міністр.

Як повідомлялося, глава «Нафтогазу України» Андрій Коболєв 24 липня повідомив, що компанія розраховує на початок слухань по суті в Стокгольмському арбітражі по спору з «Газпромом» в найближчі тижні.

http://www.segodnya.ua

Теги