Q Club

«Газпром» почав списання по «Південному потоку»: перша сума збитків — понад $814 мільйонів

Цифра в майбутньому буде тільки рости.

«Газпром» вперше визнав близько 53 млрд руб. (более 814 млн доларів) списань за проектом газопроводу South Stream, зупиненого в кінці 2014 року, пише «Комерсант».

В майбутньому розмір втрат може зрости, так як «Газпром» уклав контракти на €4,4 млрд за проектом, а використовувати їх для будівництва альтернативних трубопроводів поки не вдається. Але списання були очікувані, відзначають аналітики, а інвесторів зараз набагато більше хвилює перспектива виплат рекордних в історії «Газпрому» дивідендів.

Досі офіційно «Газпром» стверджував, що більша частина інвестицій буде використана для будівництва альтернативного газопроводу «Турецький потік», її не буде списано. Як розповіло «Ъ» джерело в галузі, зараз списано інвестиції в проектування та геодезичні роботи на узбережжі Болгарії та у виключній економічній зоні країни в Чорному морі, а також у модернізацію судна-трубоукладача. Таким чином, закуплені труби, контракт на прокладку газопроводу з італійської Saipem, будівництво компресорної станції біля Анапи і більша частина робіт по проектуванню «Газпром» ще розраховує використовувати. У монополії зараз відмовилися від коментарів.

Опитані «Ъ» аналітики досить спокійно поставилися до списання по South Stream, відзначаючи, що воно було очікуване, і вказуючи, що в поточних умовах багато компаній змушені визнавати втрату вартості.

Директиви уряду щодо дивідендів «Газпрому» поки що немає, але, навіть якщо компанія доб'ється таких же пільг, як, наприклад, «Роснефть» (35% від прибутку), виплати можуть скласти рекордні в історії монополії 11,64 руб. на акцію. Це на 60% більше, ніж платив «Газпром» в останні два роки, і на цьому фоні акції стали зростати: вчора акція на Московській біржі коштувала 164,75 руб., в останнє котирування доходило до такого рівня у вересні 2012 року.

За матеріалами: «УНІАН»

Теги