Q Club

Глава МЕА: ЄС зможе отримувати СПГ зі США, але не раніше 2016 р

Плани країн Євросоюзу щодо диверсифікації енергопостачань і заміни російських джерел зрідженим природним газом з США слід оцінювати з великою часткою обережності через проблеми ціни та доступності продукту для його імпортерів, заявила Sputnik виконавчий директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Марія ван дер Хувен . 
«Ми (Європа) можемо отримувати СПГ зі США, але це буде не раніше 2016 року, і в даний момент ми знаємо, що зріджений природний газ коштує грошей і його ціна вища, ніж російський газ, що надходить через трубопроводи. Так що не будемо надмірно драматизувати картину », — прокоментувала директор відомства плани ЄС щодо диверсифікації поставок. 
За словами ван дер Хувен, через ціни американського СПГ термінали для імпорту в Європі недозагруженности і готові працювати тільки на 25% від проектної потужності. «Газ, що надходить до Європи з Росії, буде завжди», — додала вона. 
Міністерство енергетики США на тлі сланцевого буму схвалив будівництво в країні ряду нових експортних терміналів СПГ, зарубіжні поставки якого, за оцінкою відомства, повинні були початися в 2016 році.

За матеріалами Oilnews.kz

Теги