Q Club

Інновації у полі, або як пройшов TeslaCamp

З 23 по 25 серпня 2013 на Київщині поблизу Десни було організовано енергетичний табір, або як організатори звикли називати – хакатон – TeslaCamp під відкритим небом, який працював на зеленій енергії, заряджаючись від сонця, інноваційних ідей та самих практикуючих інноваторів. Головними натхненниками і двигунами заходу є Роман та Андрій Зінченки, засновники GreenCubator, які щороку проводять подібні заходи в стилі EnergyCamp.

Цього року ТeslaCamp зібрав багато цікавих особистостей, з різних сфер і з різним бекграундом, але які прагнуть одного – міняти світ навколо себе на краще через найсучасніші технології, відновлювану енергетику, відповідальну культуру користування ресурсами планети.

Від функціонування і установки сонячних батарей, інноваційних систем обліку теплопостачання в квартирах від українських винахідників, розкрутки перспективних стартапів до створення власноруч домашніх сонячних станцій із дзеркал – такий широкий спектр ідей і тем було розглянуто на ТeslaCamp. Не оминули стороною й тему книги «Синя Економіка» Гюнтера Паулі, адже збалансоване використання ресурсів природи, за зразком каскадів екосистем і розвиток локального підприємництва і є ключовими ідеями синьої економіки.

Не обділили увагою і молодших учасників енерготабору. Для них провели спеціальну програму -«EnergyKids», яка дозволяє через гру не тільки дізнатись про відновлювані джерела енергії та «зелені» технології, а й побачити їх в дії. Понад 30 учасників-вихованців київських студій «Винахідник» різного віку були залучені до енергетичного квесту від АВЕ «Альтернатива», до гри «Еко-стежка» від громадської організації «Еремурус», а також хімічно-магічних експериментів та шоу від «Веселої науки». Інші мешканці табору TeslaCamp заворожено спостерігали за розвагами, а іноді і долучалися до них, зокрема акція «СТОП», що вже відбулась у ряді міст України, не залишила байдужим жодного з гостей.

Яскравим завершенням програми «EnergyKids» став фініш автопробігу з Хрещатику на Осещину під назвою «Час енергетичної незалежності». Діти змогли покататись на електромобілях серійного виробництва та саморобних електричних авто.

За матеріалами Greencubator, АВЕ «Альтернатива» та Q-Club

Теги