Q Club

Іран планує вийти на ринки зрідженого природного газу

Генеральний директор Іранської національної компанії з експорту газу Алі Реза Камелі підкреслив, що експорт газу слід здійснювати різними способами. Зокрема, розвиток виробництва зрідженого природного газу (LNG ) дозволить Ірану вийти на найвіддаленіші газові ринки, і за рахунок збільшення частки LNG в експортних поставках можна наблизитися до наміченої мети, суть якої полягає в тому, що Ірану має належати не менше 16 % світової газової торгівлі.

Як нагадав Алі Реза Камелі, міністр нафти Ірану в свій час заявляв про необхідність ретельного і професійного вивчення питання про реалізацію проектів з виробництва LNG з урахуванням майбутніх перспектив газової галузі в плані обсягів видобутку газу. За словами Алі Рези Камелі, зараз головним пріоритетом залишається експорт іранського газу в сусідні країни, а із зростанням видобутку газу на родовищі « Південний Парс » можна піти двома шляхами: або разом із задоволенням внутрішніх потреб у блакитному паливі нарощувати експортні поставки газу в сусідні країни, або проводити LNG .

Алі Реза Камелі підкреслив, що в будь-якому випадку реалізація проектів з виробництва LNG вимагає часу . При цьому, оскільки Іран володіє найбільшими запасами природного газу, він ніяк не зможе обмежитися лише трубопровідними поставками енергоносіїв, а для виходу на ринки LNG потрібно опанувати найсучасніші технології. У цьому випадку варто враховувати, що структура Іранської національної компанії з експорту газу і своєчасна підготовка кваліфікованих кадрів дозволяють їй в найкоротші терміни приступити до реалізації проектів з виробництва LNG .

Iran.ru

Теги