Q Club

Кабмін зняв регулювання з тарифів на транзит російського газу

Кабінет міністрів України зняв державне регулювання з транзиту природного газу територією України за контрактом між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром», а також ПАТ «Укртрансгаз». Про це йдеться у постанові уряду № 243 від 22 квітня 2015 р.
Зокрема уряд вніс зміни до постанови Кабміну № 510 від 3 вересня 2014 р. «Про вдосконалення державної політики у сфері регулювання діяльності з транспортування природного газу магістральними трубопроводами територією України», якими вивів з-під дії пунктів 1 і 2 цієї постанови транзитне транспортування природного газу магістральними трубопроводами територією України за контрактом між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» і договором між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укртрансгаз».
Зазначимо, що цими пунктами затверджується тимчасовий порядок формування тарифів та тарифи на транспортування природного газу магістральними трубопроводами територією України для точок входу в газотранспортну систему, розташованих на державному кордоні України, та точок виходу з газотранспортної системи, розташованих на державному кордоні України.
Зазначимо, що постановою № 510 від 3 вересня 2014 р. Кабмін ввів держрегулювання в сфері транзиту газу.
Нагадаємо, «Нафтогаз» надав в Стокгольм обґрунтування позовів проти «Газпрому» з транзиту.
У той же час «Газпром» через суд має намір отримати від «Нафтогазу» 23,8 млрд дол.

Теги