Q Club

Компанія MidAmerican Energy Holdings Уоррена Баффета замовила у Siemens вітряні турбіни вартістю більше 1 млрд дол

Компанія MidAmerican Energy Holdings американського інвестора Уоррена Баффета замовила у німецької Siemens вітряні турбіни вартістю більше 1 млрд дол. З урахуванням того що головне правило оракула з Омахи «ніколи не втрачай гроші», для гравців на вітроенергетичному ринку це сигнал про привабливість галузі. З 2009 року ціни на вітряки впали на 26%, що часом робить їх використання економічно доцільнішим, ніж традиційні джерела енергії.

MidAmerican замовила у Siemens 448 турбін сумарною потужністю 1,05 ГВт , які будуть зведені в 2015 році і зможуть забезпечити електрикою 320 тис. домогосподарств Айови , сказано в повідомленні Siemens. Операція стала найбільшим замовленням для MidAmerican , яка в 2010 році вже купувала у Siemens 258 вітрогенераторів . Підрозділ Berkshire Hathaway є найбільшим виробником вітряної енергії в Північній Америці. Зараз вітряки забезпечують 30 % потужностей енергетичної компанії , але вже через два роки відсоток може зрости до 40%.

Протягом багатьох років альтернативні джерела енергії вважалися неконкурентоздатними в порівнянні з традиційним виробництвом електрики. За даними Bloomberg , з середини 2009 року ціни на вітряки впали на 26 %. Проте ім'я Баффета може повернути галузі втрачений лоск. « Баффет додав палива бізнесу» , — зазначив гендиректор вітряного підрозділу Siemens Маркус Тейк .

Здешевлення вітряків робить отримання енергії з їх допомогою більш вигідним. Зараз вартість 1 МВт · год енергії , отриманої від звичайних наземних вітряних станцій , складає в середньому 82,61 дол Це на 90 % нижче, ніж 20 років тому , при цьому показник впав на 30 % за останні три роки , зазначив гендиректор American Wind Energy Association ( AWEA ) Том Кірні . Для порівняння, виробництво 1 МВт · год за допомогою вугілля коштує 78,3 дол , а газу — 69,71 дол

Однак це середні цифри , і залежно від штатів ціни можуть значно змінюватися. Так , для Айови вітер є найдешевшим джерелом електроенергії — як підрахувала AWEA , вітряна енергія забезпечує чверть усіх потреб штату . За даними Міністерства енергетики США , минулого року вітер вперше став найпопулярнішим джерелом енергії при установці нового обладнання — його частка склала 43 %. Інвестиції у вітроенергетику склали 25 млрд дол , проте її частка в загальному енергобалансі США не перевищує 3,5 %.

Експерти відзначають , що , для того щоб істотно підвищити частку вітряної енергії в країні , необхідно будувати офшорні вітрогенератори , особливо на Східному узбережжі , де часто вирують штормові вітру . При цьому морські вітропарки обійдуться як мінімум удвічі дорожче. Але такі витрати , схоже , не лякають інвесторів. У Каліфорнії зараз будується випробувальний центр , який займеться розробкою технологій, що дозволяють знизити вартість обслуговування турбін , встановлених на воді , в умовах частих штормів і ураганів.

Повернення інвесторів на вітроенергетичний ринок не уповільнило позначення на вартості акцій провідних гравців . Зокрема , папери найбільшого європейського виробника вітряних турбін Vestas , який також постачає генераторами MidAmerican , подорожчали за рік більш ніж на 400%. З середини 2011 Vestas зазнавала збитків , а за останні чотири квартали втрати компанії склали більше 1,2 млрд дол Однак по закінченні третього кварталу компанія розраховує нарешті вийти в прибуток. За даними New Energy Finance , цього року в світі буде встановлено вітряків сумарною потужністю 32 ГВт , що на 28 % менше , ніж торік . Однак в 2014 році попит істотно зросте і з'являться нові вітрогенератори сумарною потужністю 43,7 ГВт.

BIN.UA

Теги